Felix J. Wannemacher se stal generálním ředitelem společnosti Jaguar Land Rover pro Rakousko a Českou republiku

Felix J. Wannemacher se stal generálním ředitelem společnosti Jaguar Land Rover pro Rakousko a Českou republiku. Bude mít na starosti chod značek Jaguar a Land Rover na obou trzích. Jako generální ředitel bude odpovědný za zákaznický servis, lidské zdroje, finance, marketing a public relations a prodej.

Felix Wannemacher - Jaguar Land Rover AT & CZ

Felix J. Wannemacher má bohaté mezinárodní zkušenosti v oblasti marketingu a prodeje, poradenství v oblasti řízení a zejména v automobilovém průmyslu. Svoji kariéru začal v oblasti manažerského poradenství, poté přešel do koncernu Volkswagen. Tam zastával několik manažerských pozic v prodeji, marketingu, prodejní síti a měl na starosti firemní strategii ve společnostech Volkswagen Group, Škoda Auto a.s. a Seat S.A. Díky těmto zkušenostem zná rakouský a český trh velmi dobře.

Od října 2018 byl ředitelem prodejů firmy Jaguar Land Rover Europe s ročním prodejem přibližně 120 000 vozů. Zároveň byl také obchodním ředitelem Jaguar Land Roveru v Německu. Během své profesní kariéry také zavítal do USA, České republiky nebo Španělska.

Felix J. Wannemacher pochází z Mnichova. Je mu 41 let a vyrostl částečně v Kirchbergu /Tyrolsku. Vystudoval podnikovou ekonomiku na Lipské ekonomické univerzitě. Žije s partnerkou, se kterou vychovává dceru.