Zvládněte tyto meta-dovednosti a dosáhnete všeho, co si přejete

Život je do značné míry o překonávání a přijímání změn. Jste schopni se se změnami vypořádat, nebo je dokonce řídit a podněcovat? Podívejme se, jaké klíčové dovednosti k úspěchu potřebujete.

Všechno se mění, ale tyto meta-dovednosti vám umožní rozvíjet a využívat všechny vaše ostatní dovednosti. Článek na webu addicted2success.com identifikoval tři klíčové meta-dovednosti. Osvojte si je a budete nezastavitelní.

Naučte se, jak si budovat návyky

Návyky jsou důležité prostě všude. Nezáleží na tom, zda se chcete dostat na další úroveň v podnikání, sportu nebo vzdělání – formování návyků je nezbytnou součástí vašeho úsilí.

Udělejte si čas a naučte se, jak si návyky budovat. Čtěte o tom a vytvořte si svůj vlastní systém. Hodnota, kterou vám to přinese, bude obrovská. Tato dovednost je zkrátka neocenitelným nástrojem, který vám bude sloužit po celý zbytek života.

Jděte po malých krůčcích

Existují lidé, kteří už hodně dosáhli – ať už získali titul na jedné z nejlepších světových univerzit, nastartovali úspěšnou akademickou kariéru, mají několik dětí nebo se stali renomovanými spisovateli, ačkoli jsou ještě velmi mladí.

Klíčem k takovým obrovským úspěchům nebývá běžet na 100% rychlost. Život je nekonečný maraton více než krátký sprint. Nevyčerpejte se proto příliš brzy. Malé krůčky, pravidelně opakované, vedou k úspěchu.

Sebeuvědomění

Jednou z nejužitečnějších dovedností je vaše umět vědomě porozumět a poznat sama sebe. Měli byste znát vlastní:

  • Charakter
  • Osobnost
  • Pocity

Není dobré běžet na autopilot, aniž byste si to uvědomovali. Čas od času byste se měli zamyslet nad svými mentálními modely. Zvažte, odkud vaše myšlenky pocházejí a proč máte ty myšlenky, které máte. Sebeuvědomění nám pomáhá zlepšovat se v čemkoli rychleji – a také nám umožňuje se změnit k lepšímu.

-jk-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success