Týmová cvičení: Jak překonat neúspěch

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Každému týmu se někdy něco nepodaří. Větší chyba, než neuspět, však je nepoučit se. Většina manažerů dobře ví, že neúspěch je třeba chápat jako poučení a jít dál. To se však snadněji řekne, než udělá. Pojďme se proto zaměřit na konkrétní kroky, jak pomoci vašemu týmu překonat neúspěch a využít jej jako příležitost pro další růst. Následující tipy publikoval server Harvard Business Review.

Ovládejte své emoce

Vaše pocity mají zásadní vliv na to, jaká nálada bude panovat v celém týmu. Než tedy začnete řešit neúspěch, uklidněte se a připomeňte si, že vaším úkolem je pomoci ostatním, aby se vyrovnali se svými vlastními negativními emocemi.

Ukažte pochopení

Nikdo po vás nechce, abyste byli okamžitě stoprocentně pozitivní. Stejně tak i vaši lidé potřebují prostor, aby mohli zpracovat své zklamání a rozčilení. Vyjádřete pochopení pro jejich pocity a ujistěte je, že i vy se necítíte dobře.

Pojmenujte, co se nepovedlo

Nezkreslujte skutečnost a nesnažte se ji nijak vylepšit. Otevřeně si řekněte, co se stalo a proč. Soustřeďte se na fakta.

Pozor na obviňování

Nezabývejte se tím, kdo udělal chybu, ale co je třeba zlepšit. Pokud si chcete popovídat s jedním nebo více členy týmu, kteří udělali nějakou závažnou chybu, promluvte si v soukromí. I tak se však soustřeďte na chybu, nikoli na kritiku osobnostních rysů podřízených. Můžete si vyzkoušet i anonymní týmové cvičení. Požádejte své podřízené, aby každý napsal zpětnou vazbu na své kolegy.

Zlepšete náladu

Jakmile analyzujete příčiny neúspěchu, přejděte k tomu, co bude dál. Počkejte několik dní a sejděte se k diskusi nad tím, jak se podobným chybám v budoucnu vyhnout. V této fázi již buďte skutečně pozitivní a ukažte energii do další práce. Nebijte se zapojit i humor.

Jděte dál

Vyprávějte svému týmu příběh z vaší vlastní zkušenosti, kdy jste zažili neúspěch a dokázali se z něj poučit. Pokud takový příběh nemáte, sáhněte do historie svého týmu. Požádejte své podřízené, aby připomněli situace, kdy se něco nepovedlo a nakonec to týmu velmi prospělo. Pak by měla následovat diskuse o tom, jak se poučíte nyní. Můžete opět vyzkoušet týmové cvičení. Rozdělte tým na dvě poloviny, z nichž první se zaměří na to, co by se mohlo pokazit při budoucích projektech. Druhá polovina by měla dát dohromady, co konkrétně může tým změnit.

Obecné pravidlo zní: Soustřeďte se spíše na řešení než na problémy a na budoucnost než a minulost.

-kk-

Zdroj: Harvard Business Review - zpravodajský portál vydavatelství přední americké obchodní školy Harvard Business School
Zobrazit přehled článků ze zdroje Harvard Business Review

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace