Tak pravil skutečný vůdce

Vytisknout

Hledáte citát o vůdcovství, který byste mohli použít ve vašem newsletteru, na prezentaci nebo na motivačních plakátech? Článek přináší ukázky citací významných světových vůdců, které mohou pomoci zvýšit motivaci a inspiraci pro vaší práci.

Zakladatel taoismu Lao Tzu například řekl: "Nejlepším vůdcem je ten, o kom lidé sotva vědí a když dokončí svou práci, tak řeknou, že to udělali sami." Bývalý americký prezident John Quincy Adams podobně přirovnal vůdce k tomu, kdo svými činy inspiruje ostatní, aby více snili, učili se a dělali více proto, aby byli většími.

Podle britského ministerského předsedy Tonyho Blaira spočívá vůdcovství v umění říci "ne". "Říci ano je příliš jednoduché." Jedením z nejznámějších výroků manažerského guru Petera Druckera pak je: "Vůdcovství není magnetická osobnost - stejně tak to může být i ostrý jazyk. Nespočívá ve vytváření přátelství ani ovlivňování lidí - to je pochlebování. Vůdcovství je vyzdvihování vizí druhých osob, povznášení výkonnosti druhých na vyšší úroveň, vytváření osobnosti za hranice jejích běžných omezení."

-kk-
Zdroj: About HR - část amerického portálu About.com pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje About HR
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace