Šest principů vůdcovství Rudyho Giulianiho

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani dokázal za osm ve funkci obnovit veřejnou bezpečnost a ekonomický růst tohoto velkoměsta. Po teroristických útocích na Světové obchodní centrum získal za své vůdcovské dovednosti mezinárodní uznání. Nyní působí jako prezident a výkonný ředitel konzultantské společnosti Giuliani Partners. Minulý měsíc vystoupil na konferenci amerického Centra pro kreativní vůdcovství, kde odhalil šest principů vůdcovství, jež považuje nejdůležitější pro dosažení úspěchu.

- Vybudujte si pevné názory. Vůdce musí mít pevný základ toho, čemu věří a propojit jej s dlouhodobými cíli a vizemi. Pokud se budou soustředit více na popularitu, riskují ztrátu širšího pohledu na oblast své působnosti.

- Buďte optimisté. Vůdce, který je schopen představit si svůj úspěch, dokáže vidět lépe i jednotlivé kroky, které k němu povedou. Optimismus je magnet, který motivuje lidi, aby za ním šli.

- Mějte odvahu. Lidí se často domnívají, že nejsou odvážní, protože cítí strach. Pokud však chcete být odvážní, strach naopak potřebujete. Odvaha neznamená nemít strach. Strach je důležitý motivátor.

- Vytrvale se připravujte. Vůdce se musí neustále připravovat na možné překážky nebo příležitosti. Pochopitelně se vždy může přihodit něco neočekávaného, když ale budete připraveni na všechno ostatní, budete umět řešit i neočekávané.

- Sázejte na týmovou spolupráci. Vůdce individualista se může dostat do izolace. Proto je důležité pracovat s blízkým a důvěryhodným týmem. Soustřeďte se na své slabé stránky a vyvažujte je silou lidí okolo vás.

- Komunikujte. Pro vůdce je nezbytně nutné, aby o svých plánech a cílech dokázali komunikovat s ostatními. Být vůdcem má mnoho společného s tím, být učitelem a motivátorem.

-kk-

Zdroj: Center for Creative Leadership - oficiální stránky instituce Center for Creative Leadership (CCL®)
Zobrazit přehled článků ze zdroje Center for Creative Leadership

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace