Rozhodnutí musí nakonec padnout

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Švýcarský „král hodinek“ Nicolas G. Hayek hovoří v tomto článku o svém stylu vedení, o svých následovnících a o nešvarech německých manažerů. Přirovnává výjimečného manažera k umělci – je také kreativní, snaží se vytvářet nové hodnoty a nezastaví se před každou překážkou. Musí také umět snášet věcnou kritiku a být zdravě sebekritický. Správný manažer si nechá ve sporných otázkách poradit od svého okolí, ale nakonec musí stejně rozhodnout sám.

U úspěšných manažerů často hrozí, že nebudou umět správně zacházet s mocí, kterou mají. Manažeři by se měli naučit své podřízené motivovat, ne je neustále „prohánět“. Zneužívání moci se podle něj v byznysu projeví mnohem markantněji než například v politice. Hayek také tvrdí, že německým manažerům chybí schopnost podívat se na svou firmu také jiným způsobem než optikou peněz. Je nutné brát v úvahu také lidské potenciály.
Zdroj: Manager Magazin - Německý portál pro manažery. Informace z politiky, ekonomiky, podnikání a e-businessu.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Manager Magazin

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace