Rozhlížejte se uvnitř, ne venku

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Průzkum DDI ukazuje, že si zaměstnavatelé daleko více cení povyšování uvnitř svých podniků. Průzkum mezi 1500 personálními manažery z 348 společností zjistil, že v roce 2004 bylo 53 % manažerských pozic zaplněno interními kandidáty. Před pěti lety to bylo pouze 44 %. Manažeři vyjadřují názor, že je lepší investovat do osoby, kterou již znáte. Také víte, že interní pracovník chápe podnikovou kulturu. Přijetí někoho z vnějšku také může způsobit odchod talentovaných zaměstnanců z podniku, protože budou považovat interní potenciál za omezený. Když nedáte svým nejlepším lidem dostatek příležitostí, začnou je hledat jinde.

Studie také zjistila, že 40 % personálních manažerů plánuje letos zvýšit počet nově přijatých zaměstnanců a 30 % si dává stranou větší rozpočet na personální zajištění. Stále však je, co se učit. Jedno z pěti přijímacích rozhodnutí se později ukáže jako chybné. Totéž zjistil průzkum před pěti lety. Aby tomu zamezili, 52 % personálních manažerů plánuje nabízet zaměstnanecké výhody ohledně rovnováhy pracovního a osobního života, které, jak doufají, zlákají nejlepší kandidáty.

-ba-
Zdroj: Incentive Magazine - magazín zabývající se zaměstnaneckými výhodami a motivací.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Incentive Magazine

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace