Pořád na vzestupu: Neztraťte nadšení pro budování kariéry

Ilustrační snímek

Mezi nejambicióznější pracovníky často patří mladí lidé, kteří právě skončili školu a se vší vervou se vrhli do pracovního prostředí budovat svou kariéru. Jak však přicházejí roky, rodiny, děti, občasná pracovní zklamání a narůstající věk, někteří z těchto mladých nadšenců postupně ztratí elán a jejich zájem dál stoupat po kariérním žebříku oslabí. Server All Business uveřejnil článek, ve kterém radí pracujícím, jak neztratit z dohledu své kariérní cíle.

Učit se, učit se, učit se

Neochota učit se novým věcem provází ztrátu motivace pro kariérní růst, a to buď jako důsledek nebo jako příčina. Pokud zakrníte a přestanete se zajímat o nové trendy a možnost jejich využití ve vaší práci, váš kariérní postup ze zastaví. Lidé, kteří celý svůj život v profesním životě stoupají vzhůru, jsou vždy otevřeni novým možnostem, zajímají se o aktuální dění a o novinky a vždy jsou ochotni naslouchat radám druhých.

Tvrdá práce

Možná se vám zdá, že někteří vysoce postavení lidé kolem vás našli jakousi zkratku a dostali se tam, kde jsou, poměrně jednoduše. Pravda je ovšem taková, že za jakýmkoliv kariérním postupem stojí tvrdá práce a spousta odříkání.

Nadšení

Nadšení do práce je základním předpokladem rozvoje v daném odvětví. Pokud jste v práci nespokojeni nebo vás nebaví, není to vina profese, ale vás. I noviny se dají na ulici prodávat s nadšením – musíte si ovšem svoji práci uzpůsobit tak, aby vás osobně bavila. Vše je o vašem přístupu.

Budoucnost

Pracovní nasazení a nadšení do práce se často odvíjí od toho, jak je pracovník schopen plánovat do budoucna. Jestliže žijete pouze v přítomnosti, jakákoliv nesnáz nebo nepříjemná činnost může vyvolat stres a nechuť. Pokud si ale nastavíte cíle, kterých chcete dosáhnout, a těchto cílů se držíte, dokážete každodenní strasti, které nutně ke každé práci patří, překonávat mnohem snáze. Nastavte si malé i větší cíle, určete si, kdy jich dosáhnete, a pak udělejte vše pro to, abyste plán dodrželi.

-mm-

Zdroj: AllBusiness - americký server a komunita pro malé a střední podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje AllBusiness