Nesnažte se být někým, kým nejste

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Pokud existuje něco jako typický skvělý šéf, *Michael Feiner* vás určitě nenapadne jako první. Bývalý výkonný ředitel PepsiCo postrádá citlivost Herba Kellehera, milovaného bývalého šéfa Southwest Airlines, nemá ani praštěný humor Jeffa Bezose z Amazonu. Feiner je štíhlý pán s disciplinovaným chováním, jeho přísnost říká ostatním „přistupujte opatrně.“ Ale pro všechny, kteří pro něj 20 let pracovali, nebo navštěvovali jeho přednášky o managementu, je to člověk, se kterým by chtěli soupeřit – férový, přímý, morální a náročný, ale soucitný. Poselství z jeho přednášek a publikací je, že skvělý šéf nemusí být nadživotní osoba a leadership není složen z hrdinských gest a brilantních náhledů. Spíše a raději je to neatraktivní a staromódní práce budování vztahů, zapojení se do úspěchu zaměstnanců a udržování jejich odpovědnosti.

Když lidé mluví o skvělém šéfovi, myslí tím viditelného vůdce. Devadesát procent vůdcovství se skrývá pod povrchem. Feiner zdůrazňuje, že leadersip přichází ze svědectví chyb ostatních vůdců i svých vlastních. Dobrý šéf věří své práci, svému podniku, jeho poslání a naplňuje své zaměstnance tím samým nadšením. Dobrý šéf vytváří vysoká, ale realistická očekávání, která pracovníky motivují. Nejedná se všemi stejně, protože zná každého jednotlivce, jeho obavy, jeho vášně. Zaměstnanci respektují šéfa, který se stará víc o jejich úspěch, než o svůj vlastní. Dobrý šéf se nevyhýbá nepříjemné konverzaci, nebojí se nést důsledky, nevyhýbá se koučování, vůdci jsou učitelé. Dobrý šéf musí udržovat odpovědnost zaměstnanců za splnění nebo nesplnění očekávání. Bez měření výkonnosti jsou ostatní principy neúplné. Pro ty šéfy, kteří postrádají charisma nebo autoritu, má Feiner jednu radu navíc: Nesnažte se být někým, kým nejste.
-ba-
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace