Manažeři, staňte se lídry!

Často se setkáváme s tím, že řada manažerů se cítí být přeškolena a přetížena. Ačkoliv absolvovali již bezpočet tréninků, mají i přesto chuť na sobě pracovat. Pouze jinou formou než doposud. Co s tím? S potřebou najít program, který by dokázal využít jejich stávajících znalostí, dovedností a zkušeností a umožnil jim sdílení s ostatními, tak vznikl netradiční leadership program V HLAVNÍ ROLI VY.

Sdílení zkušeností jako nejvyšší forma rozvoje

Hlavním záměrem je především nabídnout vysoce interaktivní platformu pro setkávání manažerů a dalších inspirativních osobností „z jiných světů“ pro sdílení zkušeností a hledání odpovědí na palčivé otázky, na které není nikdy čas nebo kterým se mnozí záměrně vyhýbají. Často mají strach věci pojmenovat a zatěžovat se hlubším přemýšlením. Někdy je však třeba se nad věcmi pozastavit, zamyslet a uvědomit si to podstatné.

Co vás čeká?

Program je roční a jeho 4 moduly po 2 dnech jsou propojeny koučováním a sdílením mezi účastníky na IT platformě. Leitmotivem je filmový svět, z něhož pocházejí i názvy jednotlivých modulů Sám sobě režisérem aneb Osobní leadership, Očima kameramana aneb Umění nadhledu, V kůži scénáristy aneb Kreativita a inovace V roli producenta aneb Leader změn. Kompletní scénář naleznete ZDE.

Netradičním přístupem je, že obsah programu není pevně dán, má pouze definovaná témata. Využívá prvky heutagogiky, metodiky učení se, kdy sám účastník má možnost ovlivňovat co, jak a proč se bude učit. Učení navíc probíhá interaktivním způsobem především na základě sdílení. Co se bude dít a co si účastníci odnesou, bude záležet především na nich samotných.

Základní otázka: Jaký je přínos?

  • Zpracujete si osobní pracovní vizi pro vlastní další směřování.

  • Získáte sebereflexi a poznáte své osobní zdroje pro čerpání nové energii pro vlastní pracovní výkon.

  • Seznámíte se s vlastními silnými stránkami, na kterých chcete stavět.

  • Naučíte se přemýšlet v souvislostech a vstupovat do věcí se správnou dávkou manažerské odvahy a kreativity.

S kým se setkáte?

Program je určen zejména zkušenějším manažerům s alespoň pětiletou zkušeností s vedením lidí, zvládnutými základy manažerských dovedností a chutí sdílet názory a podněty s ostatními. Setkáte se zejména s lidmi z vyššího managementu, z talent poolů, a v roli týmového kouče a facilitátora vás po celou dobu bude provázet zkušený kouč a psycholog PhDr. Jan Benda.

Každý díl vám navíc nabídne příležitost setkat se s inspirativním hostem „z jiného světa“, lídrem z odlišného oboru. Hned v tom prvním se přímo na vodě setkáte s několikanásobným mistrem světa a olympijským medailistou ve veslování Václavem Chalupou a dozvíte se, co mu pomáhalo vyhrávat. Kdo bude další inspirací? To se dozvíte ve scénáři.

Přijďte na ochutnávku

Obsahová linka logicky navazuje a má svůj smysl. Program je inkubátorem myšlenek, které potřebují uzrát, a pro změnu chování, která by měla být pro účastníka cílem, je třeba čas. Přesto nabízíme zájemcům o program možnost absolvovat pouze první díl bez závazku absolvování celého cyklu, neboť jsme si vědomi, že pro někoho může být obsah programu a jeho formát obtížně představitelný a „ochutnávka“ programu pomůže ke svobodnému rozhodnutí o pokračování.

Přijďte se na ochutnávku. Těšíme se na vás 22. - 23. 4. ve Velkých Žernosekách.