Konflikty řešte přímo

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Na každém pracovišti působí řada rozdílných osobností, od dominantních po „šedé myšky“. Když se pak horké hlavy střetnou s kliďasy, konflikt na sebe nenechá dlouho čekat.  Jak tedy efektivně řídit konflikty na pracovišti? Řešením je citlivý přístup, diplomatické chování a někdy i železná pěst. 

V první řadě se konfliktu nevyhýbejte, nedoufejte, že zmizí sám. Naopak by se mohl stát základem hlubšího a dlouhodobějšího problému. Převezměte iniciativu a konflikty řešte přímo. Prvním krokem k řešení je odhalení příčiny konfliktu. Pak je třeba usilovat o vymezení společných cílů zainteresovaných stran, aby řešení mohlo být úspěšné.

Sejděte se společně a diskutujte o možnostech s tím, že manažer bude hrát roli neutrální třetí strany a udržovat zdravou, pozitivní konverzaci. Úkolem manažera je v této fázi také ukázat, že od obou stran očekává plný závazek ve smyslu dohodnutého řešení. Jestliže konflikty přetrvávají, měl by zvážit i oddělení zaměstnanců tak, aby měli méně příležitostí na sebe narážet.

-kk-

Zdroj: Morebusiness.com - americký web pro malé podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Morebusiness.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace