Kde najít ztracenou motivaci?

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Ztráta motivace není v každodenním manažerském shonu ničím neobvyklým. Jak tedy dobít baterky, když začnete ztrácet víru ve smysl své práce? Praktické rady přinesl server Inc.com.

1. Připomeňte si, proč děláte svou práci

Pro někoho je to koníček a vlastní uspokojení, pro jiného záležitost výdělku a uživení rodiny. Žádný důvod není dobrý, nebo špatný – je to vaše motivace, a proto byste jej měli znát.

2. Propojte smysl své práce s firemními cíli

Když už víte, proč pracujete, vědomě propojujte produkty své firmy s účelem své práce. Čím lépe to dokážete, tím snadněji si udržíte motivaci.

3. Propojte smysl své práce s úspěchem vašeho týmu

Uvědomte si, že na vaší práci závisejí další lidé. Tím, že budete dělat svou práci dobře, tudíž pomůžete k většímu úspěchu i jim.

4. Stanovte si ambiciózní cíl

Dejte si cíl dosáhnout něčeho, co přinese úspěch vám, vašim produktům i vaší firmě. Hledejte vzrušující cíle, které vám budou inspirací.

5. Vytvořte si realizovatelný a zároveň pružný plán

Rozdělte svůj cíl do jednotlivých kroků, jejichž plnění vás bude motivovat k dosažení cíle. Pokud s tím dosud nemáte zkušenosti, požádejte o pomoc někoho, kdo je má.

6. Začněte hned

Ihned po dokončení vašeho plánu začněte prvním krokem. Vědomě postupujte dopředu.

-kk-

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Inc.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace