Jsou dobré týmy méně produktivní?

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Při studiu týmové práce narazila profesorka z americké Harvard Business School Amy Edmondsonová na zjevný paradox - zdálo se, že dobře vedené týmy dělají více chyb než průměrné týmy. Je to skutečně pravda? Podle společného výzkumu Edmondsonové a studentky doktorského studia Sary Singerové fungují v týmové práci následující zákonitosti:

- Jsou zde vnitřní tlaky mezi učením a výkonností, které by chytré organizace měly pochopit a naučit se s nimi pracovat.

- Výzvou pro manažery je prosazovat učení bez obětování výkonnosti v krátkodobém horizontu.

- V dobře vedených týmech funguje atmosféra otevřenosti, díky níž je jednodušší oznamovat chyby a diskutovat o nich. Neznamená to tedy, že by tyto týmy dělaly více chyb, ale že více chyb vykazují.

- Manažeři mají dva hlavní úkoly. První spočívá v tom, aby podporovali otevřenou diskusi o problémech, a hledali tak s týmem nové možnosti. Druhý vyžaduje tvrdou práci pro vybudování organizace podporující týmovou práci a učení.

-kk-

Zdroj: HBS Working Knowledge - kolekce nejnovějších manažerských trendů z Harvard Business School
Zobrazit přehled článků ze zdroje HBS Working Knowledge

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace