Jóga jako medicína

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Přibývá lidí, kteří nejsou spokojeni s efektivitou tradiční medicíny a hledají alternativní způsoby, jak převzít kontrolu nad svým zdravím. Například americké statistiky ukazují, že v roce 2004 využilo alternativní medicíny 62 procent obyvatel, zejména k řešení problémů s bolestmi zad, krku či kloubů, nachlazeními, úzkostí a depresí.

Jednou z populárních alternativ je jóga. Ta má prokazatelně pozitivní vliv i na zdravotní záležitosti, které si často neuvědomujeme, jako je například prevence srdečních onemocnění nebo zmírňování symptomů menopauzy.

Jóga zlepšuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v lidském organismu. Souvisí to s jejím příznivým vlivem na stres a snižování hmotnosti. Dostává se jí také zvýšené pozornosti v souvislosti s léčbou rakoviny. Nedokáže vyléčit vše, ale hodně napomoci ke zdravějšímu životnímu stylu, větší sebedůvěře a pocitu uspokojení.

-kk-

Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Forbes.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace