Jak si nesabotovat nový start

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Když ztratíte práci, je přirozené, že okamžitě věnujete veškerou energii hledání nového zaměstnání. Odborníci ale radí, že je lépe nespěchat na trh práce a trochu popřemýšlet, co vlastně v budoucnu chcete dělat.

Navíc, pokud ihned začnete hledat nové místo, nemůžete být zcela připraveni, jste ještě emočně rozladěni ze ztráty zaměstnání a nemáte komplexní plány. Vzhledem k finanční situaci vás to může také svádět přijmout první pozici, kterou vám nabídnou. Lépe je ale odolat.

- Pokud si s potenciálním nadřízeným nepadnete do oka již při pohovoru, stěží to bude lepší v praxi. Využijte pohovor a prozkoumejte, zda se tato osoba zajímá o to, co říkáte a chápe, co je pro vaši kariéru důležité.

- Posviťte si na kolegy. Pokud vycítíte, že s někým, s kým byste měli pracovat, budete mít problém, dejte na svůj šestý smysl. Pracovní vztahy s lidmi, které nemáte v oblibě, se časem ještě zhorší.

- Nedělejte si hlavu s tím, zda vás vyberou. Přílišná snaha může někdy vyústit v situaci, kdy se dostanete někam, kam vlastně vůbec nechcete.

- Nejdříve plánujte. Sepište si priority, než půjdete na pohovor. Je pro vás důležitá pracovní doba? Prostor, kde budete pracovat? Když budete mít takový náčrt, vaše otázky budou plodnější v tom smyslu, že získáte jasnější představu, zda se jedná o vhodnou práci pro vás.

- Řešíte krizi. Když vezmete místo, abyste přežívali, je to v pořádku. Když to ale není ta správná pozice, vytvořte si časový plán, jak se pohnout dál a držte se jej.

- Na nikoho si nehrajte. Při pohovorech chce každý vypadat co nejlépe, nenechte ale tuto snahu, aby se vám vymkla z rukou.

-av-

Zdroj: CNN.com - portál americké zpravodajské televize CNN
Zobrazit přehled článků ze zdroje CNN.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace