Jak obyčejní lidé předvídají světové události lépe než tajné služby

Kanadský publicista, lektor a autor úspěšných knih z oblasti psychologie rozhodování Dan Gardner zveřejnil neuvěřitelný příběh o tom, jak skupina dobrovolníků změnila způsob, jímž výzvědné služby v USA přistupují k analýze a předpovídání budoucích politických událostí.

V roce 2011 chtěly Spojené státy zhodnotit a zlepšit to, jak si jejich výzvědné služby stojí v předpovídání budoucího vývoje událostí. Výzvědné služby věnují většinu času analýze informací. Chtějí předpovědět co se stane – obzvláště pokud jde o geopolitické události.

Byly proto zformovány univerzitní výzkumné týmy. Jednomu z nich se podařilo naverbovat tisíce dobrovolníků, kteří poskytovali své předpovědi. Někteří z těchto dobrovolníků předpovídali budoucí události s ohromující přesností – a hlavně to dokázali konzistentně.

Byli to normální lidé, s průměrným IQ a s žádnou předchozí zkušeností z výzvědných služeb. Neměli žádný přístup k utajeným skutečnostem. Veškeré informace, které měli, by bylo možné najít na Googlu. Jak to, že si tedy vedli tak dobře?

Chcete si přečíst celý článek?
Zajistěte si předplatné zdarma nebo od 58 Kč měsíčně

Pro firmy je cena předplatného od 1490 Kč ročně bez DPH. Pro soukromé osoby a OSVČ za 690 Kč ročně včetně DPH.

Pozor AKCE, do konce roku využijte nabídku 30 dní za 149 Kč. Předplatné můžete ale také získat zdarma.

Nevíte, jak máte dále postupovat? Podívejte se na kompletní podmínky předplatného nebo nás kontaktujte.