Jak jde dohromady kariéra a péče o dítě?

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Mnoho rodičů se denně snaží sladit kariéru a péči o dítě. Naštěstí dnes existuje více možností, než tomu bylo v minulosti. Většina firem nyní zjišťuje, že se vyplatí vyjít zaměstnancům v tomto směru vstříc – zaměstnanci (pochopitelně převážně ženy), kteří ví, že je o jejich dítě dobře postaráno, jsou produktivnější, protože se nezatěžují zbytečnými obavami a jsou také loajálnější k firmě.

Mezi možnosti a výhody, kterých mohou zaměstnanci využít, patří pružná pracovní doba, možnost práce z domova (teleworking) a finanční podpora rodičů, kteří zůstanou doma s nemocným dítětem. V USA nabízejí větší firmy i služby péče o děti – provozují dětská centra a pořádají programy pro děti.

Někteří rodiče využívají služeb soukromých osob. Zde však hraje svou roli i nedůvěra – i když má taková osoba dobré reference, nezaručuje to ještě, že se bude dítěti opravdu plně věnovat. Mnozí proto investují do webových kamer a kontrolují své děti z práce. Ten samý systém nabízí i některé školky.

Zdroj: CareerBuilder - největší americký portál s nabídkami zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje CareerBuilder

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace