I malé věci mohou přinést velké výsledky

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Jmenujte mi společnost nebo ředitele, který se nesnaží neustále udržovat své zaměstnance motivované a loajální. Ať již je plat, který jim dáváte, více či méně stejný, jaký dostávají zaměstnanci v podobném odvětví či firmě, je velice chytré neustále hledat způsoby, jak bude jejich práce zajímavá a bude zaměstnance motivovat.

Po jistém semináři se jeden z mých klientů rozhodl udělat nenákladný inovativní krok v tomto ohledu. Měli byste vědět, že tato společnost má právě masivní a složitý projekt… To znamená pro zaměstnance mnoho změn.

Vedoucí se rozhodli zaměstnance překvapit. „Unášeli“ je na odpočinkovou snídani, nebo na procházku parkem či jiné aktivity. Jejich cíl: Zpříjemnit práci, dát dohromady zaměstnance z různých oddělení, aby se seznámili.

Jejich reakce prý byla velmi zajímavá: Nejprve si mysleli, že mají nějaký průšvih. Během snídaně se jich vedoucí ptal např. na to, co se jim na jejich práci nejvíce líbí. Mimo jiné hovořili o rozdílech v jejich práci, ale pak zjistili že je zde i mnoho společného. Během dalšího úspěšného únosu na zmrzlinu přišlo na přetřes i logo společnosti. Všichni byli velice spokojeni, usmívali se. Ale nejšťastnější byli zaměstnavatelé. Neboť celá akce měla velký efekt, přitom byla prostá a nenákladná.

Chtěli byste na takovém místě pracovat? A co můžete udělat vy pro své zaměstnance?

-av-

Zdroj: The Business Journals - novinky z oblasti podnikání a obchodu z jednotlivých regionů USA
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Business Journals

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace