Chcete být úspěšnější? 6 ranních zvyků, které vás nabudí na nový den

Je až s podivem, do jaké míry ovlivňují naše ranní aktivity to, jakým způsobem budeme schopni fungovat během celého dne.

Pokud vstáváte špatně, cítíte se demotivovaní, unavení a bez energie, zkuste následujících 6 každodenních ranních rituálů, které vám navrátí ztracenou motivaci čelit nástrahám daného dne.

Ilustrační snímek

1. Brzké vstávání

Průzkumy ukazují, že lidé, kteří dříve vstávají, jsou obecně úspěšnější, spokojenější a psychicky zdravější než lidé, kteří si rádi přispí. Podle blogu společnosti HubSpot samozřejmě musíte náležitě upravit i čas, kdy jdete spát.

2. Snídaně

Nevynechávejte snídani. Jezte rychle stravitelné, nutričně hodnotné potraviny, které vám rychle dodají energii ztracenou během mnoha hodin bez jídla při spánku.

3. Vhodný budík

Píseň, kterou se probouzíte, by vás měla nabudit na nadcházející den. Dejte si jako budík něco, o čem víte, že vás zaručeně psychicky povznese.

4. Cvičení

Pravidelným lehkým ranním cvičením dáte tělu najevo, že čas spánku skončil, a urychlíte tak aktivaci svých mentálních i fyzických sil.

5. Pevný cíl

Již den předem si na daný den určete hlavní cíl, ke kterému budete směřovat aktivity. Vidina splněného úkolu vás bude hnát dopředu. Například: „Dnes v práci obvolám 20 bývalých klientů.“

6. Vzhled

Věnujte ráno čas svému vzhledu, abyste do práce odcházeli spokojeni, sebevědomí a optimističtí.

-mm-

Zdroj: HubSpot Blog - blog na stránkách společnosti HubSpot věnovaný marketingu a obchodu
Zobrazit přehled článků ze zdroje HubSpot Blog