5 tipů, jak rychle a s grácií ukončit konverzaci

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Společenské akce, setkání odborníků, konference a podobné akce jsou skvělou příležitostí prohloubit vztah se stávajícími obchodními partnery, navázat nové kontakty a dozvědět se o novinkách a trendech ve vašem odvětví. Ovšem pouze za předpokladu, že nestrávíte celý večer hovorem s jedním člověkem. A někteří výřeční lidé toto riziko představují. Abyste využili čas, který máte na hromadných setkáních co nejefektivněji, je potřeba umět konverzace také s grácií ukončovat.

1. Shrňte vyřčené

Jestliže chcete ukončit konverzaci, shrňte informace, které jste si s druhým člověkem vyměnili. Zopakujte, co jste se dozvěděli, a poděkujte za čas strávený konverzací.

2. Uveďte konkrétní důvod, proč odcházíte

Neuvádějte vágní nebo prázdné důvody jako například: „Musím jít“. Uveďte konkrétní, specifické důvody, proč již dále nemůžete trávit čas probíhající konverzací. Pokud je to možné, buďte upřímní.

3. Navrhněte další postup

Pokud vás společník v konverzaci zaujal, navrhněte, jaký bude další postup. Zmiňte, že nyní bohužel nemáte čas, ale domluvte se, na jaké akci v budoucnu byste se mohli vidět, případně rovnou navrhněte schůzku.

4. Představte někoho dalšího

Další možností je „vyměnit“ sebe za někoho jiného. Představte vašeho společníka, kamaráda nebo kolegu. V několika slovech vysvětlete, čím se oba lidé zabývají, a nechte je, aby si popovídali spolu.

5. Neurážejte

Nikdy nebuďte nepříjemní na ostatní a nikdy nikoho neurážejte, i kdyby vás daný člověk nudil k smrti. Nikdy nevíte, kdy se vám mohou hodit jakékoliv kontakty.

-mm-

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Inc.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace