4 tipy, jak najít největší problémy ve vašem time managementu a vyřešit je

Time management, tedy schopnost organizovat si čas, je klíčovým úkolem jakéhokoliv zaměstnance, ovšem u manažera je to dovednost zcela klíčová. Manažer totiž musí ukočírovat nejen svůj čas a produktivitu, ale částečně i čas svých podřízených. Musí členům svého týmu pomoci naučit se lépe si organizovat čas a navíc jim musí jít sám příkladem. Zde jsou čtyři kroky k nalezení a vyřešení vašich největších a nejproblematičtějších žroutů času.

Ilustrační snímek

Krok 1: Detekce těch největších problémů

Time Management Ninja v prvé řadě radí sepsat si seznam věcí, které vám zbytečně zabírají příliš mnoho času, odvádí vás od důležitých úkolů a způsobují vám nejvíce problémů. Během jednoho týdne si každý den zapisujte důvody, proč jste se nedokázali držet vámi stanoveného pracovního plánu, a po týdnu si vypište ty nejčastější a nejzásadnější.

Krok 2: Zamyslete se, jak můžete tyto žrouty času eliminovat

Zamyslete se nad tím, jak můžete zredukovat dopad těchto žroutů času. Tedy věcí, které odvádí vaši pozornost od skutečně důležtých úkolů, které si na daný den vytyčíte. Třeba můžete tyto žrouty času delegovat na někoho jiného, nebo si naplánovat během dne vyhrazený čas, během kterého se těmto problematickým úkolům budete věnovat.

Krok 3: Věnujte se nejsložitějším úkolům hned ráno

Jestliže přemýšlíte, jak se těchto žroutů času zbavit, mějte na paměti, že byste na nich měli pracovat vždy co možná nejdříve v rámci daného pracovního dne. Obecně platí pravidlo, že nepříjemné věci je dobré vyřešit hned ráno, abyste pak po zbytek dne měli čistou hlavu na klidnou práci.

Krok 4: Dlouhodobě tyto žrouty času eliminujte

Posledním krokem je dlouhodobě se snažit tyto žrouty času potlačovat. Snažte se vymýšlet systémová a udržitelná řešení, díky kterým vám budou tyto nečekané problémy, odvádějící vaši pozornost, zasahovat do plánu a do pracovního života co možná nejméně.

 

-mm-

 

Zdroj: Time Management Ninja - praktické tipy pro řízení času
Zobrazit přehled článků ze zdroje Time Management Ninja