Ze severního polárního kruhu až do Prahy

Jedním z tahounů druhého ročníku Czech Industry Photo v Praze je dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 1600 železničními fandy přezdívanou jako „čmelák“. Tuto mašinku od české společnosti CZ LOKO provozuje ve Finsku privátní dopravce Fenniarail, který s těmito vláčky jezdí až do dřevařského závodu Kemijärvi za severním polárním kruhem. Putovní osvětovou fotovýstavu Czech Industry Photo s čmelákem v zemi tisíce jezer a dalšími velkoformátovými uměleckými snímky si může veřejnost prohlédnout v pražských Letňanech zdarma s doprovodnými příběhy v rámci veletrhu FOR ARCH ve dnech od 21. do 25. září.

CZ LOKO - Čmelák v zemi tisíce jezer

Čmelák o výkonu 1.550 kW je uzpůsoben na provoz až do teplot -50 °C a ve Finsku nese označení Dr18. Dopravní společnost Fenniarail s těmito vláčky jezdí až do dřevařského závodu Kemijärvi za severním polárním kruhem. To má pak běžně celá souprava 25 až 30 vozů, kdy hmotnost takového nákladu dosahuje i 2.700 tun. Délka celku včetně mašiny pak může měřit více než 800 metrů. Maximum, které zvládne lokomotiva EffiShunter 1600 utáhnout je neskutečných 5.800 tun!

Fotovýstavu Czech Industry Photo, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu, realizuje pro veřejnost jako osvětovou aktivitu PR/marketingová agentura PROMOLIGA® v rámci své společenské odpovědnosti s cílem podpořit zájem mladé generace o inovace a odbornou přípravu ještě před volbou konkrétního studia. Doprovodné příběhy včetně výběrových fotografií z obou ročníků si lze prohlédnout na https://www.czechindustryphoto.com/cz/.

Výstaviště PVA EXPO PRAHA zavedlo zvýšená opatření pro maximální bezpečnost návštěvníků a vystavovatelů a v rámci komunikace s veřejností informuje pomocí kampaně BEZPEČNĚ NA VELETRHU o plánovaných opatřeních na svých webových stránkách https://forarch.cz/.