Prezentace inovací od průmyslových lídrů v Praze

Inovace z rozmanitých odvětví průmyslu zaplavily centrum Prahy. Více než dvacítka velkoformátových snímků se na svém putování totiž zastavila v hlavním městě, aby v rámci blížícího se předsednictví České republiky v Radě EU představila to nejlepší, co u nás vzniká na firemní i akademické půdě. Tato osvětová fotovýstava zavedená pod názvem Czech Industry Photo cílí nejen na příznivce umělecké fotografie, průmyslových novinek, ale rovněž na děti, mládež a jejich rodiče, kteří je ovlivňují ve volbě budoucího povolání. Obrazy doplněné o zajímavé dvojjazyčné příběhy jsou pro veřejnost k vidění v ulici Na Příkopě až do 14. července.

Czech Industry Photo 2022 Praha

V rámci většího dosahu i na doporučení spolupracujících expertů jsme se rozhodli letošní Czech Industry Photo vypravit na cesty v zcela novém venkovním formátu ve spolupráci s renomovaným dodavatelem putovní služby - Českou tiskovou kanceláří, aby se dostala co nejblíže lidem, byla přístupná bez časového omezení a nadále bezplatně. Přes aktivní QR kódy si uživatelé chytrých telefonů mohu navíc procházet v online podobě další snímky od rozmanitých průmyslových firem i předních českých univerzit,“ uvedla Kateřina Škopková, zakladatelka Czech Industry Photo.

Tato osvětová fotovýstava bude letos k vidění až do ledna roku 2023 postupně v deseti městech Čech a Moravy. Jejím pořadatelem je v rámci společenské odpovědnosti PROMOLIGA® – komunikační agentura. Czech Industry Photo je realizováno bez státních a evropských dotací jen za podpory srdcařů, spolupracujících médií, asociací a partnerů, kteří v kreativní průmyslové osvětě spatřují důležitost a smysl.

Více informací k této fotovýstavě, dalším zastávkám i ostatním příběhům v online podobě je k dispozici na www.czechindustryphoto.com v českém a anglickém jazyce.

Fotozdroj: ČTK / Tomáš Železný

CZECH INDUSTRY PHOTO

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií.