Nová reality show: Vyhoďte si svého kolegu

Americká televizní společnost Fox přichází s novou reality show, která pomůže zaměstnavatelům rozhodnout o tom, které zaměstnance propustit. Pořad s názvem Someone's Gotta Go (Někdo musí jít) je určen pro firmy s 15 až 20 zaměstnanci, které potřebují snížit stavy v důsledku ekonomické krize.

Místo toho, aby šéfové rozhodli o propuštěných, odhalí v televizi své účetní knihy, aby všichni viděli výše platů jednotlivých lidí, a nechají rozhodnout zaměstnance. Pořad vznikne ve spolupráci se společností Endemol USA, která již vyprodukovala reality show Big Brother, Deal or No Deal nebo Fear Factor.

Tory Johnsonová, ředitelka společnosti Women For Hire, která organizuje pracovní veletrhy a radí ženám, jak si najít práci, pochybuje, že show tohoto typu je dobrým nápadem. Nemyslí si, že se lidé budou bavit sledováním neštěstí druhých v době, kdy se mnozí obávají ztráty práce.

Ředitel alternativních programů stanice Fox Mike Darnell však argumentuje tím, že účastníci jsou si plně vědomi toho, do čeho se pouštějí. „Není to o nic horší, než sledovat každý večer zprávy, vidět statistiky a to, co se děje." Připomíná, že nebyl žádný problém najít firmy, které mají zájem o účast.

-kk-

Zdroj: ABCNews - zpravodajský server televizní a rozhlasové společnosti American Broadcasting Company (ABC)
Zobrazit přehled článků ze zdroje ABCNews