Umíte nakreslit červeného koně?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Když autorova malá neteř barevnými pastelkami malovala zvířátka, zaujalo jej, jak realisticky ztvárnila koně ve vysoké trávě. Vzápětí nakreslila stejných koňů více a rozdala je svým příbuzným. Později odpoledne dala jednoho i autorově sestře a autor se jí v té souvislosti zeptal, jestli neviděla toho jeho, kterého někam založil. Neteř se jen instinktivně zeptala, jakou měl jeho kůň barvu a jakmile se dozvěděla, že červenou, přinesla nově nakresleného červeného koně. Druhý obrázek byl však již prostší. Věřte či ne, autor v tom okamžitě spatřil paralelu s managementem.

Manažeři se v zaměstnání setkávají s podobnými situacemi, kdy jsou nadšeni tím, jak jejich podřízení dokončili jeden projekt a požádají je o práci na projektu jiném, který také dokončí, ale již ne tak dokonale, jak by si manažer představoval. Příhoda s obrázkem červeného koně může proto manažerům v mnohém pomoci. Například tak mohou pochopit, že zaměstnancům je třeba vždy detailně vysvětlit, co se od nich očekává i to, co bylo na jejich minulých úspěších managementem konkrétně oceněno. Důležité je také určit časovou lhůtu na splnění úkolu a motivovat je, aby ze sebe vydali to nejlepší. Jestliže tedy manažer není spokojen s tím, jak jeho podřízení splnili zadaný úkol, měl by nejprve zhodnotit, co udělal špatně, když je o splnění úkolu žádal, respektive to, co neudělal.
Zdroj: About Management - část amerického portálu About.com věnovaná managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje About Management

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace