Správného kandidáta vám pomohou vybrat tři otázky

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Být dobrý vůdce znamená mít skutečnou platformu. Dobrý vůdce musí mít vizi a také plán a strategii, jak ji naplnit. Ale to je jen východisko. Abyste zjistili, zda je osoba vhodná na vůdcovství, můžete jí položit tři otázky. Stejné otázky by měli položit i manažeři kandidátům na pracovní pozici.

První otázka zní: Můžete nám pomoci? Tato otázka může vypadat jako sobecká, ale práce vůdce či manažera spočívá v tom, že pracuje pro lidi a snaží se jim vyjít vstříc. Vůdce by nikdy neměl být člověk, který není schopný pomáhat jiným. Úspěšného vůdce, který dokáže ostatním pomoci, poznáte tak, že budete pozorovat jeho podřízené. Oni a jejich chování a pocity vám o osobě manažera vypoví hodně.

Druhá otázka je: Dokážete se postarat? Existuje totiž mnoho vůdců, hlavně ve světě politiky, kteří se nestarají. Jsou zamyšleni jen sami na sebe a do svých programů. Klíčem k tomu, jak poznat dobrého kandidáta na manažera, je sledovat, jak jedná s lidmi.

Otázka třetí zní: Dá se vám věřit? Každý vůdce, aby byl úspěšný, potřebuje talent, zkušenost a touhu pomáhat druhým. Ale aby byl vůdce účinný, měl by být bezúhonný a také dost disciplinovaný k tomu, aby dokázat splnit to, co slíbí. Jinými slovy musí být vůdce důvěryhodný.

Tyto tři otázky by vám měly pomoci najít uchazeče uchazečů.

-pk-

Zdroj: Bloomberg Businessweek - portál prestižního amerického týdeníku Business Week a mediální agentury Bloomberg
Zobrazit přehled článků ze zdroje Bloomberg Businessweek

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace