Sezónní práce a brigády pomáhají získat potřebné zkušenosti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Mnoho lidí, ať už to jsou studenti nebo absolventi vysokých škol, využívají možnosti sezónní práce a brigád a to nejen v létě, ale po celý rok. Zkušenosti nabyté díky práci tohoto druhu mohou být velmi užitečné při pozdějším hledání trvalého zaměstnání.

Článek obsahuje 10 tipů, jak z brigády vytěžit co nejvíce. Tyto typy můžeme shrnout do několika bodů:
* Člověk by si měl dobře rozmyslet, jaké úkoly přijme a jaké odmítne. Je lepší pracovat více a přinášet lepší pracovní výsledky, než zaměstnavatel očekává. Není-li dostatek práce a člověk by pouze trávil čas surfováním na Internetu, je dobré se zeptat nadřízených, zda nepotřebují s něčím pomoci. Člověk tak vlastně vyhledává další příležitosti k sebezdokonalení.
* Na všechny nejasnosti je třeba se ptát. I otázky, které se zdají hloupé, jsou mnohdy důležité. Je lepší se několikrát zeptat, než odvést požadovanou práci špatně.
* Zaměstnanec by měl aktivně vyhledávat kontakty a seznamovat se s dalšími lidmi ve svém oddělení i v jiných odděleních.
* Je dobré mít vždy po ruce životopis. Může se stát, že zaměstnanec dostane od svého nadřízeného nebo od vedoucího jiného oddělení ve firmě nabídku na práci na plný úvazek – když se zaměstnavateli osvědčí jako úspěšný a produktivní brigádník, jistě jej přijme raději, než by riskoval, že přijme (třeba na inzerát) někoho nekvalitního.

**Datum vydání:** XI/2001
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace