S propouštěním přibývá krádeží firemních dat

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Chystáte propouštění? Mějte se na pozoru. Zaměstnanci, kterým hrozí propuštění, si totiž s sebou mohou odnést důvěrné firemní informace. V nedávném americkém průzkumu na Wall Street přiznalo 58 % z 226 zaměstnanců, že by si v případě hrozící ztráty práce stáhli důvěrná firemní data. Průzkum provedla společnost Cyber-Ark, která se zabývá bezpečností informačních systémů.

Oslovení zaměstnanci to považují za preventivní krok. Informace, které mohou být užitečné konkurenci, mají sloužit především jako vyjednávací nástroj pro získání nové práce. 40 % respondentů dokonce přiznalo, že se již k tomuto kroku uchýlili. Data, která by si s sebou odnesli, zahrnují zejména databáze zákazníků a kontaktů, plány a návrhy, informace o produktech a přístupové kódy a hesla.

Alarmující je dále zjištění, že 62 % zaměstnanců považuje zcizení firemních dat za jednoduché. Polovina by k tomu využila paměťové karty a ostatní e-mail, šifrované webové stránky pro ukládání dat, CD nebo dokonce fotoaparáty.

I když se tento trend více projevuje ve velkých společnostech, svá data by měly chránit i malé firmy. Dejte svým zaměstnancům vědět, že si své citlivé informace chráníte.

-kk-

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Inc.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace