Půjdou přes mrtvoly?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Podle průzkumu vedeného moderátory v průběhu semináře na konferenci Gartner Outsourcing Summit Tuesday 86% respondentů říká, že negativní tlak a protesty neovlivní jejich plány na outsourcing. Američtí vedoucí pracovníci jsou připraveni i přes nepochybný odpor vydělávat na úsporách díky zámořskému ousourcingu. Protesty mají na výkonné ředitele a jejich rozhodnutí o zámořské IT pracovní síle jen malý vliv.

Pouze 5% z nich sdělilo, že by protesty mohly způsobit odklad outsourcingových strategií o více než šest měsíců. Účastníci ankety představovali asi 150 kupců zámořských IT-outsourcingových služeb. To ukazuje, že se rozhodli použít zámořské levnější pracovní síly v zemích jako je Indie jako hlavní taktiku. Pouze 5% respondentů nemá žádné plány na přesunutí práce do zámoří. Rozmach outsourcingových zámořských projektů způsobily patrně úspěšné zkušenosti z minulosti. Jen 11% dotázaných uvedlo, že minulé zámořské projekty nesplnily jejich očekávání.
-ba-
Zdroj: InformationWeek - portál předního amerického magazínu InformationWeek věnovaný moderním technologiím a byznysu
Zobrazit přehled článků ze zdroje InformationWeek

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace