Podnikatelská lekce

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Z úst několika úspěšných byznysmenů na letošní podnikatelské konferenci pořádané americkou Harvard Business School zazněl názor, že nejlepší způsob, jak se stát podnikatelem je prostě skočit do vody a namočit si nohy. Andrew J. Filipowski, výkonný ředitel společnosti Silk Road Technologies, například v konkrétním proslovu pro studenty zdůraznil, že podnikatelská realita, která čeká venku, bude jejich největším učitelem, zatímco pobytem ve škole prakticky jen oddalují svůj pád. Základem úspěšného podnikání nemůže být podle něho nic jiného než podstoupení rizika, víra ve vlastní instinkty a poučení ze zkušeností.

Kdyby dnes další úspěšný podnikatel, David Fialkow, ředitel společnosti General Catalyst Partners, mohl začít znovu, rozhodně by hned od začátku spolupracoval se staršími odborníky a učil se jim naslouchat. Dobré nápady je podle něho třeba diskutovat s chytrými a zkušenými lidmi. Dále je nezbytné věnovat více času ověřování trhů a zpětné vazbě. V diskusi o rizikovém kapitálu přítomní podnikatelé varovali, že je vždy třeba pečlivě zvážit, zda se touto vestou skutečně dát.

-kk-
Zdroj: HBS Working Knowledge - kolekce nejnovějších manažerských trendů z Harvard Business School
Zobrazit přehled článků ze zdroje HBS Working Knowledge
Štítky: Řízení firmy

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace