Platové požadavky: na co si dát pozor

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Při přijímacím pohovoru vždy dojde na otázky, které se týkají platu. Odpovědi na ně vyžadují ze strany uchazeče o zaměstnání notnou dávku diplomacie a opatrnosti.

Někteří odborníci tvrdí, že je lepší nesdělovat potenciálním zaměstnavatelům platové požadavky, a to ani v životopisu. Existuje zde příliš velké riziko, že zaměstnavatel zaměstnance nepřijme, protože mu budou jeho požadavky připadat přehnané a na druhou stranu se uchazeč může podhodnotit, protože neví, v jakém rozmezí se platy v dané pozici pohybují. Je lépe uvést, že konkrétní výše bude dohodnuta při přijímacím pohovoru.

Opatrnosti je třeba v případě, že se zaměstnavatel ptá na výši předchozího platu. Je lépe zdůraznit zkušenosti a schopnosti, které člověk v předchozím zaměstnání získal a o platu taktně pomlčet – byl-li předchozí plat nízký (např. když člověk pracoval pro neziskovou organizaci), zaměstnavatel se bude řídit tímto údajem a může člověka podhodnotit.

Při přijímacím pohovoru je pak lépe uvádět vždy určité platové rozmezí (mělo by být cca o 10 – 20 % vyšší než předchozí plat) a nechat určení výše konkrétní částky na zaměstnavateli.

**Datum vydání:** XI/2001
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace