Manažerem od včerejška aneb První den v legii

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Jste čerstvě povýšení manažeři? Srdečná gratulace! Jak se vám to stalo? Přišlo to ze dne na den, nebo jste se k současnému postavení museli dopracovávat deštěm tvrdých ran, pokusem a omylem? Ať už je to jakkoliv, nejdůležitější otázkou je: “Jste skutečně připraveni vést ostatní?“ Je totiž řada způsobů vedení, dobrých i špatných. Jedna vlastnost je však dobrým manažerům společná – schopnost přimět své podřízené pracovat jako tým na společném cíli.

K tomu je zapotřebí být schopen oboustranně komunikovat, zainteresovat pracovníky na rozhodování, naučit se sdílet moc a pružně myslet. Zaměříte-li se na pocity svých zaměstnanců a na pracovní prostředí, vytvoříte a udržíte soudržný a výkonný tým, který splní, či dokonce překoná očekávání špičkového managementu vaší společnosti. Pro dosažení nejlepších výsledků jim však musíte poskytnout prostor pro osobní rozvoj, jenž zvýší jejich kompetentnost a kvalifikaci.

Stanovujte si dosažitelné cíle, diskutujte o tom, co si přejí jednotliví zaměstnanci a co podnik očekává od nich. Při komunikaci buďte přímí, volte vhodná slova a tón a usilujte o odezvu – ujistěte se o tom, že vám vaši pracovníci rozumějí. Pokud se objeví problém, je nejdůležitější jej nejprve identifikovat a vyjasnit, najít jeho příčiny a navrhnout možná řešení. Přemýšlejte teké o tom, jak si efektivně zorganizovat a ušetřit čas. Brzy poznáte, že nemůžete všechno stihnout sám, některými úkoly budete muset pověřit vaše kolegy.

**Datum vydání: VI/2002**
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje The CEO Refresher

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace