Londýn postrádá kvalifikované pracovní síly

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Londýnští zaměstnavatelé bojují s chronickým a vzrůstajícím nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. Polovina z nich závisí na přistěhovalcích. Ukázal to výzkum Konfederace britského průmyslu (CBI) a konzultantů společnosti KPMG. Dvě třetiny dotázaných podnikatelů potvrdily, že jde o největší překážku dalšího růstu jejich firem.

Výsledky výzkumu ukázaly, že přistěhovalci tento problém dlouhodobě nevyřeší. Zůstávají však skeptické i k poslední společné snaze britské vlády a londýnského starosty o rozvoj domácích zaměstnanců.

Řada zaměstnavatelů investovala do zdokonalen dovedností svých lidí sama. Organizuje firemní školení, vysílá zaměstnance na vzdělávací kurzy nebo vzdělává alespoň manažery. Přistěhovalci jsou vítanou pracovní silou, podle konzultanta KPMG Iana Barlowa je ale ekonomicky i morálně nesprávné, aby v britském hlavním městě bylo 400 000 nezaměstnaných, když je tolik pracovních příležitostí.

-kk-

Zdroj: Management Issues - britský portál s novinkami, analýzami a názory z oblasti managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Management Issues

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace