Jak správně odhadnout své schopnosti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Článek se zabývá problematikou správného odhadu a zhodnocení znalostí a schopností člověka. Tyto postupy jsou velmi důležité pro správné stanovení dalšího průběhu kariéry a také při hledání nového místa.

Někdy není zcela zřejmé, co člověk musí znát, aby mohl uspět v určité pracovní pozici. Člověk může například porovnávat své schopnosti a znalosti s ostatními lidmi, pracujícími ve stejném oboru. Je nutné znát určitou metodu hodnocení, testu nebo kritéria, které by dokázaly „změřit“ schopnosti určitého člověka nebo jeho znalosti v určité oblasti.

Je dobré si udělat seznam schopností, které jsou nutné pro pracovní pozici, na kterou se člověk chce dostat. Tento seznam pak slouží jako motivace. Další metodou je například rozhovor s nějakým odborníkem přímo o dané pracovní pozici. Na Internetu se dají také najít (na stránkách věnovaných personalistice) různé popisy pracovních příležitostí, společně s charakteristikami, které člověk musí mít, aby byl v dané pracovní pozici úspěšný.

Jestliže člověk zjistí, že se ještě má co učit, je nejlepší, když se zaměří na způsob, jak se to naučit.
Zdroj: Monsterlearning - Informace zejména z oblasti učení, školení a rozvíjení schopností zaměstnanců.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monsterlearning

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace