Čeští dělníci v Rakousku pracovat nechtějí

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Rakousko, které Čechům svůj pracovní trh zatím uzavírá, prožilo nečekané zklamání. Kvůli nedostatku frézařů, zámečníků a soustružníků se země rozhodla zaměstnat na těchto pozicích 800 dělníků z nových zemí EU. Možné zájemce by Rakousko osvobodilo i od složitého vyřizování nutných povolení.

Čeští kvalifikovaní dělníci však o práci u sousedů nestojí. Možnosti legálně pracovat v Rakousku zatím využili pouze tři. Nábor nedopadl o nic lépe ani na Slovensku, Slovinsku nebo v Maďarsku. Dohromady občané těchto zemí obsadili padesát míst.

Přestože se platy dělníků v Rakousku pohybují v přepočtu okolo 28 tisíc korun, Čechy hned z několika důvodů netáhnou. Po zaplacení dopravy či ubytování a stravování se vydělaná částka poměrně sníží. Řadě pracovníků několik tisíc navíc nestojí za ztrátu rodinného zázemí. Dobří a kvalifikovaní zaměstnanci, kteří chtěli pracovat v zahraničí, se již vydali třeba do Velké Británie nebo do Irska.

-hp-

Zdroj: Lidovky.cz - zpravodajský server Lidových novin
Zobrazit přehled článků ze zdroje Lidovky.cz

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace