Britský trh práce čekají velké změny

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Téměř dvě třetiny z dvou set senior manažerů největších britských firem nejsou spokojeny se svým současným zaměstnáním a 43 procent si již aktivně hledá jiné místo. Přední britské firmy se tak bez ohledu na přetrvávající strach z ekonomického vývoje mohou v následujících měsících ocitnout v situaci, kdy přijdou o zásadní manažerské talenty. Upozornil na to výzkum poradenské společnosti Berkshire Consultancy.

Nespokojení jsou i zaměstnanci ve veřejném sektoru

Plánování nástupnictví v rámci vůdcovských rolí v průběhu ekonomické recese oslabilo. Téměř polovina největších britských firem se proto obává, že přijde o své top manažery. Rošáda se navíc nebude týkat jen nejvyšších manažerů. Nedávný výzkum organizace Institute for Employment Studies upozornil na to, že opustit svá místa se v nejbližších měsících chystá i mnoho britských zaměstnanců ve veřejném sektoru – vedle těch, kteří budou propuštěni pro nadbytečnost.

-kk-

Zdroj: HRreview - britský portál pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje HRreview

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace