Británie se chystá zrušit hranici odchodu do důchodu. Svaz zaměstnavatelů nesouhlasí

Vytisknout

Téměř polovina britských zaměstnavatelů se domnívá, že zrušení hranice odchodu do důchodu, které má ve Velké Británii nastat v dubnu 2011, povede ke zvýšení počtu žalob spojených s diskriminací na základě věku. Tvrdí to alespoň výzkum svazu zaměstnavatelů Confederation of British Industry (CBI) a náborářské společnosti Harvey Nash.

Většina z více než tří stovek oslovených zaměstnavatelů dodržuje dle výzkumu s názvem Gearing up for growth survey současnou věkovou hranici 65 let. Dvě třetiny se obávají o připravenost manažerů k řešení klesající výkonnosti starších pracovníků, až bude tato hranice zrušena. 69 % hovoří o posílení nejistoty v otázce plánování pracovní síly a 60 % se domnívá, že klesne počet příležitostí pro povýšení mladších zaměstnanců.

Náměstek ředitele CBI John Cridland shrnuje, že definovaná hranice odchodu do důchodu představuje důstojný způsob, jak řídit případy, kdy lidé již fyzicky nestačí na svou práci.

-kk-

Zdroj: Employee Benefits - britský portál věnovaný zaměstnaneckým výhodám
Zobrazit přehled článků ze zdroje Employee Benefits
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace