6 tipů pro zastínění konkurence v novém roce

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Chcete letos být krok před konkurencí? Vyzkoušejte následujících šest tipů.

- Změňte svou strategii. Počítejte s tím, že konkurence vás také bude ostře sledovat. Když byznys začne zpomalovat, je čas na změnu. Začněte analýzou obchodních technik a slabostí konkurence. Zároveň pracujte na posílení vlastních nedokonalostí.

- Specializujte se na určité produkty nebo služby. Poskytujte něco, co vaše konkurence nenabízí. Než se chytne i konkurence, získejte si dobrou reputaci.

- Znejte jejich produkty a služby. Dobře sledujte konkurenci, vše od jejich produktů a služeb až po marketing a reklamu. Snažte se získat co nejvíce informací a využít je ve svůj prospěch.

- Udržujte loajalitu a motivaci svých zaměstnanců. Nespokojení zaměstnanci, kteří od vás odejdou, si odnesou i obchodní strategie a většinou zamíří ke konkurenci.

- Sbírejte zpětnou vazbu od zákazníků. Zajímejte se, co si o vás myslí a co by vylepšili. Za odpovědi poděkujte.

- Nenechte se dohnat konkurencí. Konkurenci sledujte pozorně, nikoli však na úkor věnování pozornosti vaší firmě. Využijte své instinkty jako výhodu. Učte se ze svých chyb.

-kk-
Zdroj: Morebusiness.com - americký web pro malé podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Morebusiness.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace