Vyhrajte knihu "Ekonomie bez mýtů a iluzí: Co říká pravice a levice a jak je to doopravdy"

Politikové a média nás každý den zahrnují doporučeními a komentáři k různým ekonomickým otázkám a událostem. Jejich vyjádření znějí přesvědčivě a v souladu s intuicí. Nejde však jen o ekonomické mýty a iluze?  

Pravice i levice používá pro obhajobu svých názorů tvrzení, která nejsou nijak opodstatněná. Tato tvrzení si již přitom neustálým opakováním získala respekt a stala se téměř nerozlučnou součástí veřejné ekonomické argumentace. Často podle nich ekonomické události vysvětlují také sama média.

Tato knížka vám pomůže se v nejčastějších ekonomických mýtech a iluzích zorientovat a pochopit, jak ekonomické záležitosti fungují ve skutečnosti. Dozvíte se, zda a proč jsou či nejsou opodstatněná prohlášení typu zvýšené výdaje státu vyřeší ekonomické problémy, ceny by měly být spravedlivé, honba za ziskem škodí, regulace snižuje efektivitu trhu, stát by měl být co nejmenší, trh podporuje osobní odpovědnost nebo široká vzdělanost zvyšuje úspěšnost moderních ekonomik a řada dalších.

Srozumitelná a čtivá kniha je určena všem lidem, kteří se chtějí orientovat v ekonomicko-politických názorech a nespokojují se s jednoduchými a populistickými řešeními.

autor: Jan Urban
ISBN: 978-80-247-4132-1
formát: B5
vazba: V2
počet stran: 208
prodejní cena: 269 Kč
další informace o knize: Ekonomie bez mýtů a iluzí

vydala: Grada Publishing, a.s.

 

Vyhrajte knihu "Ekonomie bez mýtů a iluzí"

Litujeme. Soutěž již byla ukončena. Výherci jsou paní Monika B. ze společnosti Viadrus a.s., paní Michaela K. ze společnosti Büher Motor s.r.o. a paní Ivana B. ze společnosti Vivia s.r.o. Gratulujeme!