Získejte více volného času, zde je pět tipů

Jistě jste už slyšeli rčení, že čas jsou peníze. Považovali jste ale někdy čas za skutečné aktivum? Každá minuta je malou komoditou, kterou lze utratit, uložit nebo investovat.

Ilustrační snímek

To, jak se dnes rozhodneme trávit nebo šetřit čas, ovlivňuje kvalitu života v budoucnosti. Vezmeme-li v úvahu volný čas jako aktivum, které se má použít nyní nebo později, můžete se připravit na neočekávané překážky. Můžete se naučit pracovat tak, abyste měli později volný čas.

Abyste zůstali na vrcholu svých závazků a snížili úroveň vašeho stresu, musíte být s prací napřed. Pokud vás zítra dostane chřipka, budete si moci dát čas na odpočinek a zotavit se, aniž byste se obávali, že nestihnete nějaký termín.

Tady je 5 tipů, které vám pomohou vytvořit si „spořicí účet pro váš volný čas“:

  • Stanovte si mini cíle - rozdělte velké úkoly na menší cíle, které se snáze plánují. Rozdělte je až do konečného termínu.
  • Plánujte dopředu - Zjistěte, kdy je vše potřeba udělat, a připravte si realistický plán, jak to udělat včas. To také znamená plánování volna k odpočinku.
  • Stanovte si osobní termíny dříve - Pokud má pracovní úkol přijít v pátek, stanovte si svůj osobní termín na středu. Získáte tak náskok a zabráníte případnému kolapsu na poslední chvíli.
  • Pracujte dopředu - Využijte nečekaného volného času, třeba díky zrušené schůzce, k předčasnému dokončení jiného úkolu.
  • Nezapomeňte na čas na odpočinek - Někdy potřebujeme trochu odpočinku nyní, abychom zítra byli produktivnější. Nesnažte se za každou cenu odvést veškerou práci, když zrovna nejste produktivní.

Zkontrolujte svůj časový rozpočet

Podívejte se na svůj kalendář na příští týden. Máte konkrétní plán, jak vše dokončit? Pokud ne, udělejte si jej ještě dnes. Udělejte to tak každý týden a budete nejen držet krok se svými závazky, ale naučíte se pracovat dopředu, abyste měli bezpečný nárazník časových úspor, který vás ochrání, když život hodí neočekávanou výhybku.

 

-bb-

 

Zdroj: Time Management Ninja - praktické tipy pro řízení času
Zobrazit přehled článků ze zdroje Time Management Ninja