Využijte léto ke zvýšení své kvalifikace. Na vybrané kurzy aktuálně významně přispívá stát.

Letní měsíce jsou vhodným obdobím pro doplnění vzdělání, zvýšení kvalifikace či k nastartování nové kariéry. A rozšíření vašich znalostí může být příjemnější a efektivnější: 82 % částky kurzu totiž může zaplatit stát, a to až do výše 50 tisíc Kč. Nabídka je dostupná komukoliv, kdo má zájem se vzdělávat. Můžete pracovat, podnikat, studovat, hledat práci, nebo být na rodičovské dovolené.

OnLine kurzy

Práce s daty v Excelu či Power BI

„V posledních letech pracujeme stále s většími objemy dat. Tím vzniká na pracovníky tlak na rozvoj pokročilejších dovedností například v Excelu, Power BI nebo firemních databázích. Hybridní způsob práce s sebou zase přináší potřebu umět využívat aplikace jako Microsoft Teams a SharePoint. Stále více firem potřebuje specialisty a specialistky, kteří se umějí postarat o data a vytěžit z nich potřebné informace. K tomu může pomoci i rozvoj znalostí v oblasti AI,“ prozrazuje Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS.

Grafické programy

Vytvořit pozvánku, prezentaci, vizuály na sociální sítě nebo třeba webové stránky se naučíte levou zadní. Kurz Úvod do Adobe Creative Cloud je ideálním prostředkem, jak začít s úpravou fotografií ve Photoshopu nebo tvorbou jednoduchých grafik v InDesignu. Postprodukci videí třeba do reelsů vytvoříte jednoduše v Adobe After Effects a jak na vytvoření vlastního webu od píky se dozvíte zase na kurzu WordPressu.

Programování či OSINT

V posledních letech není programování pouze doménou mužů a do IT vstupuje čím dál tím více žen. Nejpopulárnějšími programovacími jazyky současnosti jsou JavaScript a Python. Pokud uvažujete o nastartování nové kariéry, front-endový jazyk jako JavaScript je dobrou volbou. Velkou výhodou je, že výsledek své práce můžete vidět ihned. Pokud vás více zajímají data, doporučujeme programovací jazyk Python, kde se s velkými objemy dat dá dobře pracovat.

Zapomenout nesmíme ani na stále se vyvíjející oblast hackingu a s ní spojené IT bezpečnosti. Novinkou v této oblasti je například metodika OSINT (Open Source Intelligence), která je také součástí nabídky těchto dotovaných kurzů.

null

Proč je vzdělávání v IT důležité?

Oblast informačních technologií je velice dynamická a se změnami se setkáváme každý den. Vzdělávání v takto proměnlivém oboru je stále důležitější i kvůli tomu, že lidé dnes mění svou profesi i vícekrát za život. Náplň práce se ale s rozvojem digitalizace mění i těm, kteří zůstávají u své profese – musejí se učit zvládat nové technologie, přizpůsobit se změnám v komunikaci a způsobu práce.

„Stále více firem potřebuje specialisty, kteří se umějí postarat o data a vytěžit z nich potřebné informace, vyznají se v cloudových technologiích a řešeních nebo mají znalosti o konceptech využití umělé inteligence a strojového učení,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS a dodává: „A kurzy Excelu jsou pak dlouhodobě jedny z nejžádanějších a tím pádem také nejpotřebnějších školení vůbec.“

Podmínky pro přihlášení do kurzu

Nabídka kurzů je dostupná komukoliv, kdo má zájem se vzdělávat. Můžete pracovat, podnikat, studovat, hledat práci, nebo být na rodičovské dovolené. Stačí, když si vyberete kurz a vyplníte do přihlášky vše potřebné. Úřad práce vám na kurz částečně přispěje. U každého kurzu vidíte, kolik z částky hradí MPSV a kolik vy. O příspěvek ve výši minimálně 82 % může zažádat každý.

Dotované kurzy Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) vám doplní znalosti potřebné pro kariérní růst a rozvoj vašich digitálních dovedností. Získat můžete příspěvek až 50.000 Kč na jakékoliv IT kurzy (maximální celková částka za období 3 let). Počítačová škola GOPAS, největší IT školicí zařízení v ČR, je součástí projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) „Jsem v kurzu“.