První kroky finančního ředitele

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Skip Sorenson má jen velmi málo času. Před několika týdny nastoupil na pozici finančního ředitele americké společnosti Vought Aircraft Inc. a připravuje se na první vystoupení před členy představenstva. Dříve pracoval jako divizní kontrolor v počítačové firmě a ředitelem je tedy poprvé. Přesto promluvil ke čtenářům CFO Magazíne, aby je seznámil s tím, jak se k profesi finančního ředitele postavit. V první řadě zdůraznil, že za své sebevědomí a první úspěšné kroky vděčí odborníkům, s nimiž až doposud pracoval. Působení profesionálních kolegů a nadřízených je třeba si vážit v každém povolání.

Existují samozřejmě oblasti, ve kterých se nový finanční ředitel nemůže orientovat, proto je třeba obrátit se kromě dosavadních zkušeností z praxe i na odbornou literaturu. Pomůže také členství v profesionálních organizacích a spolupráce s jejich členy. Toto je několik dalších zásad pro novopečené finanční ředitele:

- Pojistěte se. Nejprve je třeba věnovat pozornost peněžnímu toku, ukazatelům výkonnosti a pojistným smlouvám.

- Zbavte se seznamu úkolů. Ředitel by se měl věnovat prioritám (viz výše), ostatní úkoly by měl delegovat. I když je nutné začít se ihned věnovat peněžnímu toku, bankovní reference mohou připravovat podřízení.

- Vyjděte mezi lidi. Přesto (nebo právě proto), že jsou finanční ředitelé považování za typické extroverty, měli by být schopni opouštět své kanceláře a budovat vztahy se zaměstnanci, dalšími manažery, auditory a jinými firemními poradci.

- Řiďte své manažery. Ve funkci ředitele jste odpovědní za pokračující rozvoj svých podřízených.

-kk-

Zdroj: CFO.com - americký server pro finanční manažery
Zobrazit přehled článků ze zdroje CFO.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace