"Odraz rozhoduje," říká nejen Šárka Kašpárková

Šárka Kašpárková

Mnohé z nás oslovují aktuální témata dnešní doby. Chceme dělat věci smysluplné a užitečné. Dělat je jednoduše, aby nás to bavilo a dostavil se výsledek. Ideálně, abychom byli svobodní v práci, motivovaní a co nejdéle schopni setrvat ve stavu flow.

Chceme, ale není to jednoduché. Válcují nás firemní kultury, procesy, cizí priority, povinnosti, technologie, děti, cizí moudra a často my sami.

Někdy nevíme, kde a jak začít. Pokud víme, nechceme, protože jsme od přírody líní a hledáme výmluvy. Pokud víme, chceme, umíme, často nemáme jasno KAM vlastně směřujeme. Poznáme KDY tam budeme? Co to pro nás bude znamenat? Bráníme se vnitřně dosažení cíle, abychom si nemuseli klást další? Kolegyně, která absolvovala poutní cestu do Santiaga de Compostella mě překvapila vyprávěním, ve kterém přiznala, že se snažila dokončení cesty v podstatě vyhnout, nechtěla dorazit do cíle, chtěla zůstat na cestě. Ale proč vlastně ne, cesta může být cíl…

Co dělat? Můžeme si vzít na pomoc kouče. To je v dnešní době běžná věc, ale jak ho vybrat a kdy se s ním rozloučit? Koučovací vztah je založený na důvěře, chemii a sympatii. Proto jsou koučové často lidé, kteří se pro koučované stávají vrbou, berličkou, přítelem. Ti se nechají koučovat roky bez většího posunu. Nejedná se již o koučovací rozhovory, ale o přátelská povídání o životě. Pokud koučovaný nenalezne dostatek odvahy a kouč dostatek stavovské cti říci dost, opět můžeme svůj odraz k vlastní cestě odložit.

Musíme sami a to je to nejtěžší, zastavit se, odložit iPhony a najít čas na to, co je důležité. Uvědomit si, co je pro nás důležité. Protože, co je pro nás důležité, je pro nás i užitečné a smysluplné. Přinese nám uspokojení a bude nás i bavit.

Pro rozhodnutí začít je nutné správné načasování, myšlenky potřebují uzrát a čekají na moment proměnit se v akci. Jakmile se odhodláme, začnou se dít zázraky! Neváhejte a ODRAZTE se!

Pokud máte chuť a potřebu o těchto věcech diskutovat, podělit se o vlastní zkušenosti a získat inspiraci, využijte unikátní příležitosti setkání čtyř výjimečných osobností ze světa sportu, byznysu a psychologie.

Šárka Kašpárková – olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku, podnikatelka, pedagožka

 

 

 

 

Alena Slezáčková – psycholožka, přední odbornice a propagátorka nejaktuálnějšího směru současné moderní psychologie "pozitivní psychologie"

 

 

 

 

 Heinrich Homola – kontroverzní osobnost, která vás donutí přemýšlet! Jeden z mála koučů v ČR s dvacetiletou zkušeností vrcholového manažera ostříleného v mezinárodním byznysu se smyslem pro českou mentalitu.

 

 

 

Jan Červinka – obdivuhodný selfmademan, který postavil softwarovou společnost Adastra s obratem 100 milionů dolarů a s kancelářemi v 10 zemích světa a zůstal sám sebou.

 

 

 

Program a další informace o akci naleznete na stránce http://www.positive.cz/index.php/cs/otevrene-programy/kalendar-op-20...