Do you lack motivation to work? Inspirational quotes that will help you

Nemáte motivaci pracovat? Inspirativní citáty, které vám pomohou

We would all be happy if we were forever positive, motivated and always interested in our job. However, the truth is that most of us occasionally experience moments when we could use a small dose of motivation. And as no one will do it for us, we have to take matters into our own hands. So here are some ideas that might be helpful especially at times when you lack motivation to work.

This useful list of motivational quotes was published by Leadership Now.

"Amateurs sit and wait for inspiration, the rest of us just get up and go to work." - Stephen King

Whenever you do not want to do anything and are seeking motivation in vain, it is important not to end up doing no work at all. It could happen that, due to reproach and uncompleted tasks, you will feel more powerless and demotivated than before. Simply tell yourself there are things that must be done, forget your spleen, and get to work, even if only in a robotic way. The work will gradually engage and absorb you.

"Luck does not come to you by itself."

Unfortunately, sitting around doing nothing will bring no luck at all. Success does not suddenly appear out of nowhere. Even people who look like they just happened to find luck have usually had to fight hard for their place in the world. Be the master of your own life, the operator of your luck, and do something to achieve success.

"There will never be a better time than now."

Do not postpone tasks just because you think there will be a better and more suitable time to do them. The sooner you start, the better: there is no moment more appropriate than the present.

"The unsuccessful seek problems and excuses, the successful seek solutions."

Looking for excuses and problems will get you nowhere. Try to switch to positive thinking and rather seek ways, possibilities and solutions instead of inventing alibis. This is done by people who ultimately do not succeed in anything.

 

-mm-

  Nemáte motivaci pracovat? Inspirativní citáty, které vám pomohou

  Asi bychom byli všichni rádi, kdybychom byli neustále pozitivní, namotivovaní, a kdyby nás práce vždy bavila. Pravda je ale taková, že většina z nás čas od času zažije období, kdy potřebujeme trochu motivace. A protože to za nás nikdo neudělá, je nutné, abychom se o motivování sebe sama postarali sami. Proto vám přinášíme několik myšlenek, které se vám budou hodit zvláště ve chvílích, kdy se vám nedostává motivace potřebné k práci.

  Tento užitečný seznam motivačních citátů zveřejnil server Leadership Now.

  Amatéři čekají na inspiraci, my ostatní prostě vstaneme a pracujeme." - Stephen King

  Ve chvílích, kdy se vám do ničeho nechce a marně hledáte motivaci, hlavně neskončete tak, že žádnou práci dělat nebudete. Může se totiž stát, že se budete kvůli výčitkám a nedodělaným restům cítit ještě více bezmocně a demotivovaně. Jednoduše si řekněte, co je potřeba nutně udělat, odstřihněte svůj splín a pustťe se do práce, i kdyby to mělo být roboticky. Po určitém čase vás totiž práce pohltí a zaujme.

  „Štěstí nepřichází k člověku samo.“

  Bohužel, pokud budeme sedět a nic nedělat, žádného štěstí nedosáhneme. Úspěch se nebere jen tak z ničeho. I ti, kteří vypadají, jako že jim štěstí padlo do klína, většinou o své místo v životě museli tvrdě bojovat. Buďte tedy pány svého života a určovatelem vašeho štěstí a něco pro svůj úspěch udělejte.

  „Nikdy už nebude lepší čas, než právě teď.“

  Neodkládejte činnosti jenom kvůli tomu, že si myslíte, že přijdou lepší a vhodnější chvíle k tomu je realizovat. Čím dříve začnete, tím lépe, protože právě teď je ta nejvhodnější chvíle. 

  „Neúspěšní hledají problémy a výmluvy, ti úspěšní hledají řešení.“

  Hledání výmluv a problémů vás nikam neposune. Pokuste se přepnout se na pozitivní myšlení a raději hledejte možnosti, cesty a řešení, spíše než abyste se vymlouvali. To totiž dělají lidé, kteří nakonec ničeho nedosáhnou.

   

  -mm-

  Zdroj: Leadership Now - web věnovaný široké škále aspektů leadershipu
  Zobrazit přehled článků ze zdroje Leadership Now