Company takeover: tips for team managers whose company is changing owners

Když vaší firmu koupí jiná: Tipy pro týmové manažery ve firmách, která mění majitele

Acquiring companies is a standard part of portfolio expansion and strategic business decisions. If your company is about to be bought out or change hands, you as a team manager are bound to be affected. The question is: how? And what impact does this situation have on the way you should lead your team? Here are some tips for team leaders at companies facing acquisition from a new parent company.

These tips were published by INSEAD Knowledge.

Open communication

The key to a successful transition of a team and company under a new owner is open communication. Remember that this is a new, unfamiliar and stressful situation for your subordinates (just as it is for you). Help them navigate the process and, if possible, communicate with them completely transparently about what is happening and what lies ahead.

Getting to know the structure of the new company

As a team manager, you should familiarise yourself as soon as possible with the structure of the company that has bought out your employer. What changes does it intend to make? How does performance reporting work and what does this whole change mean for the day-to-day functioning of your team and its place in the company's organisation?

Linking old and new structures

Use your knowledge of the existing processes and structures at the company and try to find a way to make them best fit into the new structure of the parent organisation. Find things you have in common, as well as potential pain points, and suggest ways to close these gaps.

Mutual transfer of skills

New business owners are sure to bring in new knowledge, insights and skills that your company and your team can use. Likewise, your team brings their knowledge and unique know-how to the new firm. Try to transfer these skills and experiences mutually in a constructive way.

Flexibility and empathy

Remember that this is a sensitive and potentially stressful situation for everyone involved. So be open, flexible and empathetic. Communicate regularly with your subordinates and try to allay or at least alleviate any fears and doubts they may have about the process.

 


-mm-

    Když vaší firmu koupí jiná: Tipy pro týmové manažery ve firmách, která mění majitele

    Akvizice firem je standardní součástí rozšiřování portfolia a strategických obchodních rozhodnutí. Jestliže čeká vaší firmu odkup nebo mění majitele, jako týmového manažera vás to určitě zasáhne. Otázka zní – jak? A jaký dopad má tato situace na to, jak byste měli vést svůj tým? Zde je několik tipů pro týmové lídry ve firmách, které čeká odprodej pod novou mateřskou firmu.

    Tyto tipy přinesl web INSEAD Knowledge.

    Otevřená komunikace

    Základem úspěšného přechodu týmu a firmy pod nového majitele je otevřená komunikace. Pamatujte, že pro vaše podřízené (stejně jako pro vás) se jedná o novou, neznámou a stresovou situaci. Pomozte jim se v celém procesu orientovat a pokud možno s nimi komunikujte zcela transparentně o tom, co se děje a co je čeká.

    Seznámení se se strukturou nové firmy

    Jako týmový manažer byste se měli co možná nejdříve seznámit se strukturou firmy, která vašeho zaměstnavatele odkoupila. Jaké změny hodlá udělat ve vaší firmě? Jak funguje reportování výsledků a co tato celá změna znamená pro každodenní fungování vašeho týmu i pro jeho místo v organizaci vaší firmy?

    Propojení starých a nových struktur

    Využijte vašich znalostí stávajících procesů a struktur ve firmě a pokuste se najít způsob, jak by se daly co nejlépe napasovat na novou strukturu mateřské organizace. Najděte společné body i případné konflikty a navrhněte způsoby, jak tyto mezery zaplnit a překonat.

    Vzájemné předání dovedností

    Noví majitelé firmy mají určitě v zásobě nové poznatky, pohledy a dovednosti, které vaše firma i váš tým mohou využívat. Stejně tak do nové firmy přináší své znalosti a jedinečné know-how i váš tým. Pokuste se si tyto dovednosti a zkušenosti konstruktivně předat navzájem.

    Flexibilita a empatie

    Pamatujte, že se jedná o citlivou a potenciálně stresovou situaci pro všechny zúčastněné. Buďte proto otevření, flexibilní a empatičtí. Komunikujte pravidelně se svými podřízenými a pokuste se rozptýlit nebo alespoň zmírnit obavy a pochybnosti, které možná o celém procesu mají.



    -mm-

    Zdroj: INSEAD Knowledge - znalostní portál mezinárodní MBA školy INSEAD
    Zobrazit přehled článků ze zdroje INSEAD Knowledge
    Štítky: Leadership