Career crisis: You can survive

Kariérní krize: Přežít se dá

When you have to quit your job, it doesn’t mean that your life has no purpose anymore. If you find yourself in a situation of major career crisis, it's nasty.

Don’t feel that you're dependent on someone else to give you a new job or that you can just work through it.

The addicted2success.com website claims that even this crisis is an opportunity to reset your life. However, you need to get back in control. The sooner, the better.

What to do when you experience a career crisis

 1. Stop blaming others: Don’t point your finger at the company, senior managers, the strategy or anything else. That won't help. Mostly your own actions were to blame – maybe you're staying in the same position for too long.
 2. A career crisis is like a sinking ship: If you realize that the ship your career is on is sinking and there are holes everywhere, you have to stop waiting.
 3. Think ahead: It may be a long time between your decision to quit and getting to the next step. When it's finally time, don’t procrastinate. Run as fast as you can, since hanging around only makes your career crisis worse.
 4. Save yourself: No one is going to save you, no matter how much you engage in wishful thinking. If your industry is disappearing, others will want to save themselves. You're responsible for everything that happens in your career.

10% of people really want to help you

OK, you're not on your own. There will always be 10% of people around you who really do want to help.

 • Worship these people.
 • Show them your gratitude – send an email or call them from time to time.
 • Follow up with them.
 • Return the favor when they get into trouble, or at least make sure that they know they can ask you for help when they need it.

Never take the 10% that want to help you for granted. These kind people owe you nothing.

-jk-

  Kariérní krize: Přežít se dá

  Když musíte skončit s dosavadní prací, neznamená to, že váš život už nebude mít smysl. I tak je však jasné, že prožít si silnou kariérní ​​krizi není nic příjemného.

  Nesmíte si myslet, že při prožití profesního zlomu jste závislí na někom jiném, kdo vám novou práci sežene a nasměruje vás lepším směrem. Nespoléhejte ani na to, že toto období snadno překonáte. To nefunguje.

  Web addicted2success.com tvrdí, že i krize tohoto druhu je příležitostí k novému startu, ke zlepšení života. Musíte se však dostat zpět do sedla. A čím dříve se vám to povede, tím lépe.

  Co dělat, když právě prožíváte profesní krizi

  1. Přestaňte obviňovat ostatní: Neklaďte to za vinu firmě, jejímu vedení, strategii ani ničemu jinému. To stejně nepomůže. Většinou vás do kariérní krize dostaly vaše vlastní činy. Možná prostě zůstáváte na jedné pracovní pozici příliš dlouho.
  2. Kariérní krize je jako potápějící se loď: Pokud si uvědomíte, že loď, na které se plavila vaše kariéra, pomalu ale jistě nabírá vodu a co nevidět začne klesat ke dnu, musíte přestat s vyčkáváním. Je na čase konat.
  3. Myslete dopředu: Mezi vaším rozhodnutím dosavadní kariéru ukončit a odhodláním se k dalšímu kroku může uplynout dlouhý čas. Nezdržujte se. Dejte se do pohybu co nejrychleji, protože mezitím se vaše situace bude jen zhoršovat.
  4. Zachraňte sami sebe: Nikdo jiný vás totiž nezachrání, bez ohledu na to, jak moc si to budete přát. Pokud váš obor končí, ostatní mají plné ruce práce se zachraňováním sebe samotných. Za to, jak to vypadá s vaší kariérou, jste zodpovědní jen vy sami.

  10 % lidí vám chce opravdu pomoci

  No dobrá, nejste na to tak úplně sami. Ve vašem okolí bude vždy asi 10 % lidí, kteří vám skutečně chtějí pomoci.

  • Těchto lidí si hluboce važte.
  • Ukažte jim svou vděčnost – pošlete jim e-mail nebo občas zavolejte.
  • Pravidelně se s nimi setkávejte.
  • Vraťte jim laskavost, když se sami dostanou do potíží, nebo se aspoň ujistěte, že vědí, že se na vás mohou obrátit.

  Nikdy neberte těchto 10 % lidí, kteří jsou ochotni vám pomoci, jako samozřejmost. Tito laskaví lidé vám nic nedluží.

  -jk-

  Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
  Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success
  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
  Další informace