Communication tips managers wish they had known at the start of their management career

Komunikační tipy, které by si manažeři přáli znát na začátku své manažerské kariéry

Our articles have often mentioned how communication makes up 90% of a manager's job. Managers communicate not only with subordinates, but also with company management, business partners and colleagues. Therefore, a manager's efficiency in communication has a huge impact on how well they perform overall in their position. So this article looks at a few communication techniques and tips experienced managers say they wish they had known at the beginning of their management career.

These tips were published by Entrepreneur.com.

Each person requires a different communication approach

There is no one particular miracle communication style. Why? Because we are all different. Therefore, each individual requires a different approach. Managers should not try to apply the same communication techniques with all subordinates. Instead, they should try to adapt, at least in part, to the specific needs and preferences of each person.

To some degree, you should get along with everybody

A manager has to make some unpopular decisions. Sometimes they have to defend the interests of their team against their colleagues or business partners. So it is quite easy to make some enemies during a managerial career, especially if there are people whom you simply dislike on a personal level. But there should be no outright animosity between you. It is a small world and hostile relationships with anyone can be very harmful to your future career. Always try to have at least a neutral relationship with everyone around you.

Managerial communication even towards subordinates must always be a dialogue

A manager is not someone who hands out tasks. They should always engage in dialogue with subordinates, allow them space to express themselves, actively listen to them and take their views into account. Even feedback from subordinates is extremely valuable for managers.

A manager must exude self-confidence

Even the best communication skills and management techniques will not save a manager who lacks self-confidence. Assertiveness, decisiveness and self-confidence are important as they reassure subordinates, let them know they are in good hands and you know what you are doing. They also often serve to prevent endless debates, doubts and nervousness within the team.

You need to keep your distance and not take things personally

This is probably the most important lesson of all. It is "only" about work. In work and business relationships, things may occasionally become heated but everyone involved should always keep a cool head. This is especially true for managers: they should never take anything personally, even if emotions in the team are running high, and they must always try to de-escalate and calm critical situations.

 

-mm-

    Komunikační tipy, které by si manažeři přáli znát na začátku své manažerské kariéry

    V našich článcích často zmiňujeme, že komunikace tvoří 90% práce jakéhokoliv manažera. Manažeři komunikují nejen se svými podřízenými, ale i s vedením firmy, obchodními partnery a kolegy. A to, jak úspěšně dovede manažer komunikovat, má tedy nesmírně velký dopad na to, jak se mu v jeho vedoucí pozici celkově daří. A proto se dnes podíváme na několik komunikačních technik a tipů, o kterých zkušení manažeři prohlašují, že by si přáli je znát už na začátku své manažerské dráhy.

    Tyto tipy uveřejnil web Entrepreneur.com.

    Každý člověk vyžaduje jiný komunikační přístup

    Žádný jeden konkrétní zázračný komunikační styl neexistuje. Proč? Protože jsme každý jiný. A proto každý vyžaduje i jiný přístup. Manažeři by se neměli snažit aplikovat ty samé komnunikační techniky na všechny své podřízené. Místo toho by se měli snažit alespoň částečně přizpůsobovat individuálním potřebám a preferencím jednotlivých podřízených.

    Vyplatí se aspoň trochu vycházet z každým

    Manažer musí dělat i nepopulární rozhodnutí. Někdy musí hájit zájmy svého týmu před svými kolegy či obchodními partnery. Je tedy poměrně jednoduché si během své manažerské kariéry nadělat pár nepřátel, zvláště pokud se jedná o lidi, kteří vám prostě lidsky nesedí. Není ale důvod, aby mezi vámi panovala vyložená nevraživost. Svět je malý a nepřátelské vztahy s kýmkoliv se vám mohou v budoucnu velmi nevyplatit. Snažte se tedy vždy mít alespoň neutrální vztah se všemi lidmi ve svém okolí.

    I manažerská komunikace směrem k podřízeným musí vždy být dialog

    Manažer není člověk, který rozdává úkoly. Je to člověk, který by se svými podřízenými měl vždycky vést dialog. Měl by jim dávat prostor se vyjadřovat, měl by jim aktivně naslouchat a brát jejich názory v potaz. I zpětná vazba od podřízených je totiž pro manažery nesmírně cenná.

    Z manažera musí sálat sebevědomí

    Sebelepší komunikační dovednosti a manažerské techniky manažera nezachrání, pokud mu chybí sebevědomí. Asertivita, rozhodnost a sebevědomí jsou důležité. Uklidňují podřízené, dávají jim najevo, že jsou v dobrých rukou a že víte, co děláte, a často zabraňují nekonečným debatám, pochybnostem a nervozitě v rámci týmu.

    Je potřeba držet si od věcí odstup a nebrat si je osobně

    Toto je asi nejdůležitější poučka ze všech. Jde „pouze“ o práci. V pracovních a obchodních vztazích často mohou vztahy nečekaně eskalovat a působit vyhroceně, ale všichni zúčastnění by vždy měli zachovat chladnou hlavu. U manažerů to platí dvojnásob. Ti si nesmí nikdy nic brát osobně, i když třeba v týmu panují rozjitřené emoce, a musí se vždy snažit situace de-eskalovat a uklidnit.

     

    -mm-

    Zdroj: Entrepreneur.com - portál předního amerického časopisu pro podnikatele
    Zobrazit přehled článků ze zdroje Entrepreneur.com