Nenechte se porazit vlastními myšlenkami

Ilustrační snímek

Proč někteří z vašich někdejších spolužáků dosahují obrovských úspěchů? Proč mladí podnikatelé uspějí ve všem, do čeho se pustí a vy ne? Máte dost nápadů, inspirace, jste motivovaní a pracujete pilně. Tak na čem skutečně záleží, v čem se lišíte? To, co nás drží dole, je často způsob myšlení nás samotných. Změnit své vlastní myšlenky však nemusí být tak náročné a zdlouhavé jak si myslíte, tvrdí web addicted2success.com.

Upravte své myšlení

Obvykle trávíme hodně času přemýšlením o tom, co by se mohlo zvrtnout a nepovést. Tyto myšlenky nám však příliš nepomáhají lépe se připravit nebo vymyslet záložní plán. Ve skutečnosti mohou být příčinou toho, že se obávaný neúspěch skutečně dostaví. Tím, že očekáváte nejhorší, ve skutečnosti pro svůj úspěch mnoho neděláte. Tím, že na ně myslíte, není možný negativní vývoj událostí nijak zvlášť umenšen, mnohdy je tomu dokonce naopak.

Problém spočívá v tom, že většina z nás obvykle nemá své myšlenky zcela pod kontrolou. Jsme obětí našich vlastních myšlenkových pochodů a zvyků. Už od dětství máme v hlavě nastaveny programy, o kterých často ani nevíme. Možná, že na nějaké úrovni si jsme vědomi toho, že se neustále dostáváme do obdobných situací a že je takové znovu a znovu vytváříme. Například když máte problém s prací v týmu, změna firmy jen málokdy povede ke změně k lepšímu. A stejně to může být i s osobními vztahy. Problém bývá často ve vaší hlavě.

Svým myšlenkám a návykům nejste vydáni napospas

Vše záleží na vás. Vyšvihněte se zpět do sedla a připusťte si svou zodpovědnost. Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte.  Myslete jen na to, čeho chcete dosáhnout. Negativní myšlenky nechte odejít. Nepřejte si, nesněte, ani nedoufejte… buďte prostě přesvědčeni o tom, že váš způsob myšlení do velké míry ovlivňuje vaše chování, a tak i budoucnost. Když už konečně přestanete zápasit se svými vlastními myšlenkami, stanete se mnohem více produktivnějšími. A také se budete cítit mnohem lépe, protože vše bude skutečně ve vašich rukách. Co je skutečně podstatné nejsou situace samy o sobě, ale to, jak se k nim postavíte a jak o nich smýšlíte.

 -jk-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success