HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Rozvíjejte vzájemné sympatie se zaměstnanci

Je všeobecně známé, že lidský faktor je důležitým prvkem fungování organizace. Může však být velmi ošemetný v případě vztahů mezi zaměstnanci a manažery. Někteří tvrdí, že dosahovat vysokých výsledků lze i bez hlubších vzájemných sympatií mezi manažery a jejich týmy. Avšak podle serveru Forbes se tak stává jen zhruba v 1 z 2000 případů. Tento online magazín proto nabízí 7 tipů, jak si zajistit lepší vztahy s vlastními zaměstnanci:

1. Sdílejte pozitivní emoce

Jakékoliv pocity, které dáváte na pracovišti najevo, ostatní intenzivně vnímají. Stejně jako frustrace, únava z nemoci nebo vztek mohou být šířeny i pozitivní emoce. Snažte se, aby předčily ty negativní.

2. Buďte féroví

Mohou se na vás ostatní spolehnout? Důvěřují vám? Získejte si sympatie ostatních za své férové a spolehlivé jednání.

3. Nebuďte individualisté

Vaši podřízení nejsou vaší konkurencí. Spolupracujte a diskutujte společně všechny úkoly.

4. Podávejte pomocnou ruku

Buďte mentory, kouči a učiteli, kteří zaměstnancům pomáhají nalézat tu správnou cestu při řešení úkolů a problémů. Vytváříte tak pevné vazby založené na důvěře ve vaše vědomosti a schopnosti.

5. Inspirujte druhé

Oblíbenost lídra nespočívá jen ve vyvíjení tlaku na zaměstnance, ale zejména ve schopnosti táhnout vlastní tým směrem vytyčenému cíli a inspirovat jej.

6. Soustřeďte se na budoucnost

Zaměstnanci, kteří nemají představu o současném stavu ani požadovaných cílích, jsou velmi rychle frustrovaní. Buďte vizionářem, který se soustředí na budoucnost a efektivně motivuje zaměstnance představami o dalším vývoji.

7. Nechte se ohodnotit

Přijetí zpětné vazby od zaměstnanců vám napomůže se lépe zorientovat v sympatiích i antipatiích vůči vaší osobě. Přijměte případná opatření ke změnám.

-bn-

Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace