Nová kniha Jacka Welche: MBA reálného života

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Více než po deseti letech od vydání bestsellerů Straight from the Gut (Rovnou k věci) a Winning (Cesta k vítězství), které vyšly i v češtině v nakladatelství Pragma, právě vycházínová kniha Jacka Welche a jeho manželky Suzy s názvem The Real-Life MBA.

Po pravdě jsme nechtěli psát další knihu. Cesta k vítězství byla a stále je velmi úspěšná. Nemohli jsme ale přehlížet to, že svět se od té doby změnil. Je mnohem rychlejší, digitálnější, globálnější a byznys je ještě těžší,“ vysvětlují autoři v rozhovoru pro server Management Today. Kniha je podle nich určena všem, kteří chtějí zvládnout výzvy dnešního a budoucího byznysu, vytvářet úspěšné strategie, vést druhé a dosáhnout úspěšné kariéry.

Škola nenaučí pracovat s lidmi

Jack Welch byl dlouholetým generálním ředitelem společnosti General Electric (1981-2001). Je držitelem mnoha ocenění včetně Manažera století od časopisu Fortune z roku 1999. Po odchodu z General Electric začal publikovat knihy, sdílet své zkušenosti v médiích a na univerzitách. Dále se věnoval rozvoji lídrů v předních světových firmách a v roce 2010 založil vlastní obchodní školu Jack Welch Management Institute na Strayer University ve státě Virginia, která nabízí online studium MBA.

Se čtenáři své nové knihy se rozhodl podělit o to, co je nenaučí žádná škola, teorie nebo koncept, ale reálný život v byznysu. Píše například o tom, co dělat, když vaše strategie jsou zastaralé už v době spuštění, když jste ze své práce vyčerpaní, štve vás šéf, vaše kariéra se nikam nehýbe nebo váš tým nefunguje podle vašich představ. „Vše je to o dobrých lidech. O tom, jak je vybírat, motivovat, informovat je, jak si vedou, dávat jejich práci smysl a význam,“ shrnul Jack Welch.

Knihy:

(angličtina)

WELCH, Jack, BYRNE, John A.: Jack: Straight from the Gut. New York: Warner Business Books, 2003. 496 s.

WELCH, Jack – WELCH, Suzy: Winning. New York: HarperBusiness, 2005. 384 s.

WELCH, Jack – WELCH, Suzy: The Real-Life MBA: Your No-BS Guide to Winning the Game, Building a Team, and Growing Your Career. New York: HarperBusiness, 2015. 256 s.

(čeština)

WELCH, Jack, BYRNE, John A.: Rovnou k věci. Praha: Pragma, 2006. 494 s.

WELCH, Jack – WELCH, Suzy: Cesta k vítězství. Praha: Pragma, 2005, 371 s.

-kk-

Zdroj: Management Today - portál britského manažerského magazínu

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace